Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Spotkanie...

Wizyta Andrzeja Dudy w Akademii Wojskowej West Point

10-01-2017

Trzeci dzień wizyty w Stanach Zjednoczonych prezydent Andrzej Duda rozpoczął od wizyty w Akademii Wojskowej West Point, gdzie spotkał się z jej rektorem gen. broni Robertem L. Caslenem oraz wygłosił wykład dla kadetów uczelni. Położona nad rzeką Hudson Akademia to najstarsza instalacja wojskowa w Stanach Zjednoczonych o powierzchni ok. 65 km kwadratowych. Fortyfikację zaprojektował Tadeusz Kościuszko.

Wizytę w West Point prezydent RP rozpoczął od złożenia wieńca przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Zgodnie z tradycją Andrzej Duda ogłosił amnestię dla studentów, darując im tym samym kary dyscyplinarne za naruszenie regulaminu uczelni. Wywołało to oczywiście u nich aplauz.

Później prezydent Duda wygłosił wykład dla kadetów na temat historii, a także obecnego stanu relacji polsko-amerykańskich. – Dzisiaj amerykańskie przywództwo jest tak potrzebne, jak było w czasie dwóch wojen światowych i podczas zimnej wojny – mówił.

Gość West Point otworzył również ekspozycję poświęconą Ryszardowi Kuklińskiemu, która gromadzi ponad 200 różnych eksponatów, w tym plany ataku Układu Warszawskiego na zachód Europy.

opr. ar

wróć

Fotorelacje

Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński w USA

– To była krótka, ale bardzo intensywna wizyta – mówi o pobycie wiceministra rozwoju Tadeusza Kościńskiego na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych konsul Sabina Klimek z Wydziału Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku. W dniach 19-22 listopada minister odbył w Bostonie, Nowym Jorku oraz Waszyngtonie szereg spotkań z inwestorami oraz przedstawicielami administracji amerykańskiej. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com