Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Spotkanie...

Wizyta Andrzeja Dudy w Akademii Wojskowej West Point

10-01-2017

Trzeci dzień wizyty w Stanach Zjednoczonych prezydent Andrzej Duda rozpoczął od wizyty w Akademii Wojskowej West Point, gdzie spotkał się z jej rektorem gen. broni Robertem L. Caslenem oraz wygłosił wykład dla kadetów uczelni. Położona nad rzeką Hudson Akademia to najstarsza instalacja wojskowa w Stanach Zjednoczonych o powierzchni ok. 65 km kwadratowych. Fortyfikację zaprojektował Tadeusz Kościuszko.

Wizytę w West Point prezydent RP rozpoczął od złożenia wieńca przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Zgodnie z tradycją Andrzej Duda ogłosił amnestię dla studentów, darując im tym samym kary dyscyplinarne za naruszenie regulaminu uczelni. Wywołało to oczywiście u nich aplauz.

Później prezydent Duda wygłosił wykład dla kadetów na temat historii, a także obecnego stanu relacji polsko-amerykańskich. – Dzisiaj amerykańskie przywództwo jest tak potrzebne, jak było w czasie dwóch wojen światowych i podczas zimnej wojny – mówił.

Gość West Point otworzył również ekspozycję poświęconą Ryszardowi Kuklińskiemu, która gromadzi ponad 200 różnych eksponatów, w tym plany ataku Układu Warszawskiego na zachód Europy.

opr. ar

wróć

Fotorelacje

Konkurs Miss Polonia Floryda 2019 w Polskim Centrum w Clearwater – 8 września 2018 r.

– Wyszło lepiej niż się spodziewaliśmy – mówi o konkursie Miss Polonia Floryda 2019 Ewa Ostrowski z Polskiego Centrum w Clearwater. To właśnie w tym klubie 8 września br. wieczorem odbyły się pierwsze od ponad 20 lat wybory najpiękniejszej Polski na Florydzie. Impreza ta ma już na stałe wrócić do polonijnego kalendarza. Fot. Roman Koczwara, Atom Image,Inc

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com