Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Spotkanie...

Prezydent Duda spotkał się z inwestorami w Yale Club

10-01-2017

W środę 20 września br. prezydent Andrzej Duda spotkał się w Yale Club z przedstawicielami amerykańskich equity firms, czyli funduszy inwestujących kapitał w restrukturyzację przedsiębiorstw na całym świecie. Ich łączna wartość wyceniana jest na 400 mld dolarów.

Jak czytamy na stronie www.prezydent.pl, w trakcie godzinnego spotkania Andrzej Duda zachęcał fundusze do długoterminowych inwestycji w polską infrastrukturę oraz w region Trójmorza. Dyskusja dotyczyła polskiej strategii bezpieczeństwa energetycznego i dywersyfikacji dostaw gazu, w tym importu gazu skroplonego z USA, rozwoju nowoczesnych technologii i współpracy w tej dziedzinie oraz prawnych uwarunkowań inwestowania w Polsce. Rozmówcy byli również zainteresowani sytuacją w Unii Europejskiej oraz przyszłością wspólnego rynku po Brexicie.

To była dobra biznesowa rozmowa z miliardami w tle. Efektem spotkania powinno być przeświadczenie gości pana prezydenta, że warto zainwestować w Polsce długoterminowe środki  – mówił minister Szczerski w wywiadzie dla Polskiego Radia.

Mamy nadzieję, że poprzez takie spotkania budujemy fantastyczny wizerunek Polski jako kraju, który szybko się rozwija, ma ogromny potencjał i kraju, w którym warto ulokować inwestycje – dodała konsul Sabina Klimek.

opr. ar

wróć

Fotorelacje

Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński w USA

– To była krótka, ale bardzo intensywna wizyta – mówi o pobycie wiceministra rozwoju Tadeusza Kościńskiego na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych konsul Sabina Klimek z Wydziału Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku. W dniach 19-22 listopada minister odbył w Bostonie, Nowym Jorku oraz Waszyngtonie szereg spotkań z inwestorami oraz przedstawicielami administracji amerykańskiej. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com