Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Spotkanie...

Prezydent Duda spotkał się z inwestorami w Yale Club

10-01-2017

W środę 20 września br. prezydent Andrzej Duda spotkał się w Yale Club z przedstawicielami amerykańskich equity firms, czyli funduszy inwestujących kapitał w restrukturyzację przedsiębiorstw na całym świecie. Ich łączna wartość wyceniana jest na 400 mld dolarów.

Jak czytamy na stronie www.prezydent.pl, w trakcie godzinnego spotkania Andrzej Duda zachęcał fundusze do długoterminowych inwestycji w polską infrastrukturę oraz w region Trójmorza. Dyskusja dotyczyła polskiej strategii bezpieczeństwa energetycznego i dywersyfikacji dostaw gazu, w tym importu gazu skroplonego z USA, rozwoju nowoczesnych technologii i współpracy w tej dziedzinie oraz prawnych uwarunkowań inwestowania w Polsce. Rozmówcy byli również zainteresowani sytuacją w Unii Europejskiej oraz przyszłością wspólnego rynku po Brexicie.

To była dobra biznesowa rozmowa z miliardami w tle. Efektem spotkania powinno być przeświadczenie gości pana prezydenta, że warto zainwestować w Polsce długoterminowe środki  – mówił minister Szczerski w wywiadzie dla Polskiego Radia.

Mamy nadzieję, że poprzez takie spotkania budujemy fantastyczny wizerunek Polski jako kraju, który szybko się rozwija, ma ogromny potencjał i kraju, w którym warto ulokować inwestycje – dodała konsul Sabina Klimek.

opr. ar

wróć

Fotorelacje

Konkurs Miss Polonia Floryda 2019 w Polskim Centrum w Clearwater – 8 września 2018 r.

– Wyszło lepiej niż się spodziewaliśmy – mówi o konkursie Miss Polonia Floryda 2019 Ewa Ostrowski z Polskiego Centrum w Clearwater. To właśnie w tym klubie 8 września br. wieczorem odbyły się pierwsze od ponad 20 lat wybory najpiękniejszej Polski na Florydzie. Impreza ta ma już na stałe wrócić do polonijnego kalendarza. Fot. Roman Koczwara, Atom Image,Inc

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com