Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Klub Seniora „Krakus” Seniorzy z Klubu...

Zbieraj godziny społeczne w Klubie Seniora „Krakus”

08-12-2017

Klub Seniora „Krakus” działający przy Centrum Polsko-Słowiańskim zaprasza młodzież do współpracy przy różnych projektach. Wszystkie godziny spędzone w ramach wykonywanych zadań będą liczone jako community hours, które są wymagane w szkołach średnich.

Klub Seniora „Krakus” działa przy Centrum Polsko-Słowiańskim. Program jest finansowany przez Department for the Aging a jego głównym sponsorem jest CP-S. Znajduje się w sercu polskiej dzielnicy na Greenpoincie. Najważniejszą częścią, spośród wielu usług świadczonych dla osób powyżej 60. roku życia, jest przygotowywanie gorących posiłków dla około 320 osób dziennie. Obiady są serwowane na miejscu, dowożone do niepełnosprawnych seniorów w ramach programu „Meals on Wheels” oraz dostarczane do Centrum Jana Pawła II na Manhattanie. Posiłki są przygotowywane pod nadzorem miejskiego dietetyka, są gorące i śwież,e co sprawia, że cieszą się dużą popularnością wśród seniorów. Każdego dnia tylko na Greenpoincie z usług, jakie świadczy Klub, korzysta ponad 100 osób, są to głównie Polacy mówiący tylko po polsku.

Seniorzy przyjeżdżają do „Krakusa”, aby zjeść smaczny posiłek i spędzić czas w przyjaznym środowisku. Działalność Klubu nie jest ograniczona tylko do obiadów. Prowadzimy również zajęcia edukacyjne i rekreacyjne. Seniorzy spędzają czas grając w szachy, karty, domino, czytają gazety, oglądają filmy, śpiewają w chórze i jeżdżą na ciekawe wycieczki – powiedziała Katarzyna Urena, Koordynator Programu Klubu Seniora „Krakus”. Osoby zainteresowane zbieraniem godzin społecznych proszone są o kontakt: Krakus Senior Center, 176 Java Street, Brooklyn, NY 11222, E-mail: , Telefon: 718-383-3434

AGK


Sposoby, w jakich możesz pomóc:

  • Pomoc kuchenna
  • Pomoc seniorom z komputerem / nowymi technologiami
  • Ćwiczenia fizyczne i aktywność ruchowa
  • Gry i zabawy
  • Sztuka, chór i teatr
  • Ofiarowanie swojego miłego towarzystwa
wróć

Fotorelacje

Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński w USA

– To była krótka, ale bardzo intensywna wizyta – mówi o pobycie wiceministra rozwoju Tadeusza Kościńskiego na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych konsul Sabina Klimek z Wydziału Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku. W dniach 19-22 listopada minister odbył w Bostonie, Nowym Jorku oraz Waszyngtonie szereg spotkań z inwestorami oraz przedstawicielami administracji amerykańskiej. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com