Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Ania i Janusz...
Książka opisuje...

Nowojorska premiera książki Ani i Janusza Skowron

08-01-2017

Klub Amber był pierwszym miejscem w Ameryce, gdzie autorzy mieli okazję zaprezentować kolejną, wspólnie napisaną książkę pt. „Z trzynastego piętra. Szkice nowojorskie”.

Wcześniejsze spotkania autorskie miały miejsce w Polsce – w kolbuszowskiej bibliotece i starachowickim domu kultury SDK, wkrótce po odebraniu książek z drukarni. Możliwość prezentowania naszych książek w kraju, jest dla nas zawsze miłym zaszczytem. Okazją do spotkania z przyjaciółmi, sympatykami z facebooka i wszystkimi otwartymi na świat czytelnikami – powiedział Janusz Skowron.

Prezentacja najnowszej książki w nowojorskim klubie Amber została odebrana z dużym zainteresowaniem, otwartością i wrażliwością słuchaczy. – Chociaż tytuł książki odnosi się ściśle do naszego miejsca zamieszkania, zawarta w niej treść dotyczy nie tylko Nowego Jorku. Ulotność chwili prowokuje do refleksji. Często aż prosi się o pozostawienie jakiegoś śladu – powiedziała Anna Skowron.

Książka opisuje życie w wieżowcu na 13. piętrze z widokiem na Manhattan, co niewątpliwie ma swoją specyfikę i urok. – Każdego dnia jesteśmy świadkami zmieniającego się obrazu, nieustannej dynamiki i witalności. Takie widoki inspirują nas i dodają energii. Galopująca nowojorska rzeczywistość, w jakiej osadzone jest nasze życie, znalazła odzwierciedlenie w krótkich formach – szkicach utrwalających echa wydarzeń i związane z nimi nasze refleksje – opowiadają autorzy książki. – W życiu liczy się każda chwila. Zawsze możemy zdecydować, że zrobimy coś dla innych. Może to być życzliwe zainteresowanie, dostarczanie prostych radości, szczera przysługa czy gesty wsparcia dla potrzebujących – dodaje Ania.

Donację zebraną podczas spotkania autorskiego autorzy w całości przekazali niewidomej Marcie. – Jesteśmy otwarci na czekające nas publiczne spotkania z Polonią. Mamy nadzieję, że nasza książka ją zaciekawi – kończy Janusz Skowron.

Agnieszka Granatowska

wróć

Fotorelacje

XVII Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie

5 kontynentów, 14 państw, 37 zespołów – te liczby robią wrażenie. W dniach 21–25 lipca w Rzeszowie odbył się XVII Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych, w którym wzięło udział łącznie około 1,110 osób. Na kilka dni Rzeszów stał się prawdziwą stolicą polskiego folkloru. Mieszkańcy i turyści mogli podziwiać występy polonijnych zespołów z całego świata, a członkowie zespołów mieli okazję zobaczyć, jak piękne jest Podkarpacie. Fot. Daniel Kozik

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
08-19-2017
Wybory Miss Polonia Massachusetts 2018
08-19-2017
Wybory Miss Polonia Massachusetts 2018
08-19-2017
Dożynki w Stamford
08-19-2017
Piknik w PACC w Webster
08-20-2017
Msza św. z okazji Święta Matki Boskiej Zielnej w Orlando
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com