Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Ania i Janusz...
Książka opisuje...

Nowojorska premiera książki Ani i Janusza Skowron

08-01-2017

Klub Amber był pierwszym miejscem w Ameryce, gdzie autorzy mieli okazję zaprezentować kolejną, wspólnie napisaną książkę pt. „Z trzynastego piętra. Szkice nowojorskie”.

Wcześniejsze spotkania autorskie miały miejsce w Polsce – w kolbuszowskiej bibliotece i starachowickim domu kultury SDK, wkrótce po odebraniu książek z drukarni. Możliwość prezentowania naszych książek w kraju, jest dla nas zawsze miłym zaszczytem. Okazją do spotkania z przyjaciółmi, sympatykami z facebooka i wszystkimi otwartymi na świat czytelnikami – powiedział Janusz Skowron.

Prezentacja najnowszej książki w nowojorskim klubie Amber została odebrana z dużym zainteresowaniem, otwartością i wrażliwością słuchaczy. – Chociaż tytuł książki odnosi się ściśle do naszego miejsca zamieszkania, zawarta w niej treść dotyczy nie tylko Nowego Jorku. Ulotność chwili prowokuje do refleksji. Często aż prosi się o pozostawienie jakiegoś śladu – powiedziała Anna Skowron.

Książka opisuje życie w wieżowcu na 13. piętrze z widokiem na Manhattan, co niewątpliwie ma swoją specyfikę i urok. – Każdego dnia jesteśmy świadkami zmieniającego się obrazu, nieustannej dynamiki i witalności. Takie widoki inspirują nas i dodają energii. Galopująca nowojorska rzeczywistość, w jakiej osadzone jest nasze życie, znalazła odzwierciedlenie w krótkich formach – szkicach utrwalających echa wydarzeń i związane z nimi nasze refleksje – opowiadają autorzy książki. – W życiu liczy się każda chwila. Zawsze możemy zdecydować, że zrobimy coś dla innych. Może to być życzliwe zainteresowanie, dostarczanie prostych radości, szczera przysługa czy gesty wsparcia dla potrzebujących – dodaje Ania.

Donację zebraną podczas spotkania autorskiego autorzy w całości przekazali niewidomej Marcie. – Jesteśmy otwarci na czekające nas publiczne spotkania z Polonią. Mamy nadzieję, że nasza książka ją zaciekawi – kończy Janusz Skowron.

Agnieszka Granatowska

wróć

Fotorelacje

Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński w USA

– To była krótka, ale bardzo intensywna wizyta – mówi o pobycie wiceministra rozwoju Tadeusza Kościńskiego na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych konsul Sabina Klimek z Wydziału Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku. W dniach 19-22 listopada minister odbył w Bostonie, Nowym Jorku oraz Waszyngtonie szereg spotkań z inwestorami oraz przedstawicielami administracji amerykańskiej. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com