Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Ania i Janusz...
Książka opisuje...

Nowojorska premiera książki Ani i Janusza Skowron

08-01-2017

Klub Amber był pierwszym miejscem w Ameryce, gdzie autorzy mieli okazję zaprezentować kolejną, wspólnie napisaną książkę pt. „Z trzynastego piętra. Szkice nowojorskie”.

Wcześniejsze spotkania autorskie miały miejsce w Polsce – w kolbuszowskiej bibliotece i starachowickim domu kultury SDK, wkrótce po odebraniu książek z drukarni. Możliwość prezentowania naszych książek w kraju, jest dla nas zawsze miłym zaszczytem. Okazją do spotkania z przyjaciółmi, sympatykami z facebooka i wszystkimi otwartymi na świat czytelnikami – powiedział Janusz Skowron.

Prezentacja najnowszej książki w nowojorskim klubie Amber została odebrana z dużym zainteresowaniem, otwartością i wrażliwością słuchaczy. – Chociaż tytuł książki odnosi się ściśle do naszego miejsca zamieszkania, zawarta w niej treść dotyczy nie tylko Nowego Jorku. Ulotność chwili prowokuje do refleksji. Często aż prosi się o pozostawienie jakiegoś śladu – powiedziała Anna Skowron.

Książka opisuje życie w wieżowcu na 13. piętrze z widokiem na Manhattan, co niewątpliwie ma swoją specyfikę i urok. – Każdego dnia jesteśmy świadkami zmieniającego się obrazu, nieustannej dynamiki i witalności. Takie widoki inspirują nas i dodają energii. Galopująca nowojorska rzeczywistość, w jakiej osadzone jest nasze życie, znalazła odzwierciedlenie w krótkich formach – szkicach utrwalających echa wydarzeń i związane z nimi nasze refleksje – opowiadają autorzy książki. – W życiu liczy się każda chwila. Zawsze możemy zdecydować, że zrobimy coś dla innych. Może to być życzliwe zainteresowanie, dostarczanie prostych radości, szczera przysługa czy gesty wsparcia dla potrzebujących – dodaje Ania.

Donację zebraną podczas spotkania autorskiego autorzy w całości przekazali niewidomej Marcie. – Jesteśmy otwarci na czekające nas publiczne spotkania z Polonią. Mamy nadzieję, że nasza książka ją zaciekawi – kończy Janusz Skowron.

Agnieszka Granatowska

wróć

Fotorelacje

Zabawa karnawałowa Sobotniej Szkoły Języka Polskiego z Indian Orchard

W sobotę 10 lutego na parkiecie w Parku Piłsudskiego w Holyoke można było dostrzec zarówno eleganckie kreacje, jak i koszule w kratę i kowbojskie kapelusze. Motywem przewodnim zabawy zorganizowanej w tym roku przez Sobotnią Szkołę Języka Polskiego z Indian Orchard był Dziki Zachód i niektórzy z ochotą wczuli się w ten klimat. Fot. Jan Wójcik

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
02-25-2018
Film „Kobiety mafii” w Hawthorne Theatre w Hawthorne
02-25-2018
Msza św. i spotkanie ewangelizacyjne w kościele św. Michała w Derby
02-25-2018
90. urodziny ks. Anthony’ego Iwuca
02-25-2018
Obchody Dnia Myśli Braterskiej w kościele St. Frances De Chantal
02-25-2018
Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Polonii of Long Island
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com