Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Ania i Janusz...
Książka opisuje...

Nowojorska premiera książki Ani i Janusza Skowron

08-01-2017

Klub Amber był pierwszym miejscem w Ameryce, gdzie autorzy mieli okazję zaprezentować kolejną, wspólnie napisaną książkę pt. „Z trzynastego piętra. Szkice nowojorskie”.

Wcześniejsze spotkania autorskie miały miejsce w Polsce – w kolbuszowskiej bibliotece i starachowickim domu kultury SDK, wkrótce po odebraniu książek z drukarni. Możliwość prezentowania naszych książek w kraju, jest dla nas zawsze miłym zaszczytem. Okazją do spotkania z przyjaciółmi, sympatykami z facebooka i wszystkimi otwartymi na świat czytelnikami – powiedział Janusz Skowron.

Prezentacja najnowszej książki w nowojorskim klubie Amber została odebrana z dużym zainteresowaniem, otwartością i wrażliwością słuchaczy. – Chociaż tytuł książki odnosi się ściśle do naszego miejsca zamieszkania, zawarta w niej treść dotyczy nie tylko Nowego Jorku. Ulotność chwili prowokuje do refleksji. Często aż prosi się o pozostawienie jakiegoś śladu – powiedziała Anna Skowron.

Książka opisuje życie w wieżowcu na 13. piętrze z widokiem na Manhattan, co niewątpliwie ma swoją specyfikę i urok. – Każdego dnia jesteśmy świadkami zmieniającego się obrazu, nieustannej dynamiki i witalności. Takie widoki inspirują nas i dodają energii. Galopująca nowojorska rzeczywistość, w jakiej osadzone jest nasze życie, znalazła odzwierciedlenie w krótkich formach – szkicach utrwalających echa wydarzeń i związane z nimi nasze refleksje – opowiadają autorzy książki. – W życiu liczy się każda chwila. Zawsze możemy zdecydować, że zrobimy coś dla innych. Może to być życzliwe zainteresowanie, dostarczanie prostych radości, szczera przysługa czy gesty wsparcia dla potrzebujących – dodaje Ania.

Donację zebraną podczas spotkania autorskiego autorzy w całości przekazali niewidomej Marcie. – Jesteśmy otwarci na czekające nas publiczne spotkania z Polonią. Mamy nadzieję, że nasza książka ją zaciekawi – kończy Janusz Skowron.

Agnieszka Granatowska

wróć

Fotorelacje

Rok Fatimski w Amerykańskiej Częstochowie

„Odmawiajcie codziennie różaniec, aby uzyskać pokój dla świata” – powtarzała Maryja 100 lat temu w czasie objawień w okolicy portugalskiej miejscowości Fatima. W całym kościele powszechnym w 2017 roku celebrowana jest setna rocznica tamtych wydarzeń. Również w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown jubileusz ten był obchodzony wyjątkowo uroczyście. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
10-17-2017
Dni Poradnictwa ZUS w Centrum Polsko-Słowiańskim
10-17-2017
Intronizacja relikwii św. Jana Pawła II w parafii Świętego Krzyża w New Britain
10-18-2017
16. Festiwal Filmów Polskich w Chicopee
10-18-2017
Rekolekcje ewangelizacyjne w kościele św. Michała Archanioła w Bridgeport
10-19-2017
Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe w Meksyku
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com