Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Hawajski Dzień....
Piknik nad East...

Pięć lat działalności Klubu Seniora Amber

07-31-2017

Amber Health Adult Social Day Care Center, znany w środowisku polonijnym jako Polski Klub Amber, działa już piąty rok w atrakcyjnej lokalizacji na Greenpoincie (71 India Street). Członkami „bursztynowego klubu” mogą zostać nie tylko seniorzy posiadający Medicaid, ale też osoby młodsze z tym ubezpieczeniem. Po zakwalifikowaniu można korzystać z wszystkich świadczeń oraz zajęć, jakie klub oferuje, od poniedziałku do piątku. Członkowie mają zapewnione bezpłatne ciepłe smaczne posiłki – śniadanie i dwudaniowy polski obiad oraz bezpłatny transport.

Atrakcje dla seniorów

W Amber, oprócz różnych aktywnych zajęć, rodacy znajdują znajomych i przyjaciół. Tutaj mają swój drugi dom, w którym nikt nie czuje się samotny, bezradny i bezsilny.

Alternatywą samotnej codziennej monotonii jest szeroki wachlarz aktywności w klubie Amber. Klubowicze korzystają z ofert programu, ale również sami mogą tworzyć nowe formy działalności, jeśli czują potrzebę zaprezentowania swoich zdolności i zainteresowań. Przykładem może być chór i klubowy kabaret Cukier.

Seniorzy w klubie Amber nie mają szans na to, aby się nudzić, każdego dnia czekają na nich atrakcje i ciekawe zajęcia. – Prowadzone codziennie ćwiczenia gimnastyczne pomagają utrzymać lepszą kondycję fizyczną. Raz w tygodniu odbywają się również zajęcia z jogi z doświadczoną instruktorką, pozwalające zapewnić harmonię ducha i ciała. W utrzymaniu estetycznego wyglądu pomaga klubowiczom fryzjerka Teresa – opowiada Janusz Skowron z Klubu Seniora Amber. – Koncentrację i precyzję myślenia przybliża gra w bilarda, warcaby i bingo. Dużą popularnością cieszą się zajęcia komputerowe i lekcje angielskiego. Do dyspozycji klubowiczów jest biblioteka z polskimi książkami – dodaje. Członkowie mają również możliwość poszerzenia wiedzy na temat zdrowia i zapobieganiu chorobom. Prowadzone są cykliczne wykłady w ramach Akademii Zdrowia Markowej Apteki i lekarzy: Cezarego i Kamila.

Wycieczki na łono natury

Seniorzy z Klubu Seniora Amber wiele czasu poświęcają na kontakt z naturą. – Organizujemy spacery i piknikowe wyjazdy własnym mikrobusem na łono przyrody. Takie wyjazdy obniżają poziom adrenaliny i uspokajają. Piękno przyrody wzrusza i cieszy – dodaje Janusz Skowron. Sala, w której spotykają się seniorzy, jest przestronna i słoneczna, jej ozdobą jest oranżeria, którą tworzy kilkadziesiąt roślin, w tym większość tropikalnych.

Spotkania z ciekawymi ludźmi

Klub Amber jest zawsze otwarty na spotkania z interesującymi ludźmi. Gośćmi Klubu są często aktorzy, politycy, podróżnicy czy pisarze. Z tego względu, jak również z powodu uroczystego obchodzenia licznych świąt polskich i amerykańskich oraz wspólnych urodzin, dni w Amber są zawsze wyjątkowe i kolorowe! – Od początku funkcjonowania placówki obserwuję jej stały rozwój, a także ciągłe poszerzanie oferty. Klubowicze otoczeni są ciepłem, troską i sympatią. Panuje tu wyjątkowa i rodzinna atmosfera, dlatego o Klubie Amber mogę mówić tylko z dumą i czułością. To cudownie, że Polacy mieszkający w Wielkim Jabłku mają tak urokliwe miejsce, gdzie mogą się na co dzień spotykać – o klubie powiedziała Elżbieta Gruszweld, znana dziennikarka polonijna.

Dariusz Stefański


Klub Amber Health, 71 India Street, 2 piętro (róg Franklin Street), Greenpoint, NY. Tel. (718) 388-8388 lub (347) 971-1938

wróć

Fotorelacje

Rok Fatimski w Amerykańskiej Częstochowie

„Odmawiajcie codziennie różaniec, aby uzyskać pokój dla świata” – powtarzała Maryja 100 lat temu w czasie objawień w okolicy portugalskiej miejscowości Fatima. W całym kościele powszechnym w 2017 roku celebrowana jest setna rocznica tamtych wydarzeń. Również w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown jubileusz ten był obchodzony wyjątkowo uroczyście. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
10-17-2017
Dni Poradnictwa ZUS w Centrum Polsko-Słowiańskim
10-17-2017
Intronizacja relikwii św. Jana Pawła II w parafii Świętego Krzyża w New Britain
10-18-2017
16. Festiwal Filmów Polskich w Chicopee
10-18-2017
Rekolekcje ewangelizacyjne w kościele św. Michała Archanioła w Bridgeport
10-19-2017
Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe w Meksyku
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com