Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Hawajski Dzień....
Piknik nad East...

Pięć lat działalności Klubu Seniora Amber

07-31-2017

Amber Health Adult Social Day Care Center, znany w środowisku polonijnym jako Polski Klub Amber, działa już piąty rok w atrakcyjnej lokalizacji na Greenpoincie (71 India Street). Członkami „bursztynowego klubu” mogą zostać nie tylko seniorzy posiadający Medicaid, ale też osoby młodsze z tym ubezpieczeniem. Po zakwalifikowaniu można korzystać z wszystkich świadczeń oraz zajęć, jakie klub oferuje, od poniedziałku do piątku. Członkowie mają zapewnione bezpłatne ciepłe smaczne posiłki – śniadanie i dwudaniowy polski obiad oraz bezpłatny transport.

Atrakcje dla seniorów

W Amber, oprócz różnych aktywnych zajęć, rodacy znajdują znajomych i przyjaciół. Tutaj mają swój drugi dom, w którym nikt nie czuje się samotny, bezradny i bezsilny.

Alternatywą samotnej codziennej monotonii jest szeroki wachlarz aktywności w klubie Amber. Klubowicze korzystają z ofert programu, ale również sami mogą tworzyć nowe formy działalności, jeśli czują potrzebę zaprezentowania swoich zdolności i zainteresowań. Przykładem może być chór i klubowy kabaret Cukier.

Seniorzy w klubie Amber nie mają szans na to, aby się nudzić, każdego dnia czekają na nich atrakcje i ciekawe zajęcia. – Prowadzone codziennie ćwiczenia gimnastyczne pomagają utrzymać lepszą kondycję fizyczną. Raz w tygodniu odbywają się również zajęcia z jogi z doświadczoną instruktorką, pozwalające zapewnić harmonię ducha i ciała. W utrzymaniu estetycznego wyglądu pomaga klubowiczom fryzjerka Teresa – opowiada Janusz Skowron z Klubu Seniora Amber. – Koncentrację i precyzję myślenia przybliża gra w bilarda, warcaby i bingo. Dużą popularnością cieszą się zajęcia komputerowe i lekcje angielskiego. Do dyspozycji klubowiczów jest biblioteka z polskimi książkami – dodaje. Członkowie mają również możliwość poszerzenia wiedzy na temat zdrowia i zapobieganiu chorobom. Prowadzone są cykliczne wykłady w ramach Akademii Zdrowia Markowej Apteki i lekarzy: Cezarego i Kamila.

Wycieczki na łono natury

Seniorzy z Klubu Seniora Amber wiele czasu poświęcają na kontakt z naturą. – Organizujemy spacery i piknikowe wyjazdy własnym mikrobusem na łono przyrody. Takie wyjazdy obniżają poziom adrenaliny i uspokajają. Piękno przyrody wzrusza i cieszy – dodaje Janusz Skowron. Sala, w której spotykają się seniorzy, jest przestronna i słoneczna, jej ozdobą jest oranżeria, którą tworzy kilkadziesiąt roślin, w tym większość tropikalnych.

Spotkania z ciekawymi ludźmi

Klub Amber jest zawsze otwarty na spotkania z interesującymi ludźmi. Gośćmi Klubu są często aktorzy, politycy, podróżnicy czy pisarze. Z tego względu, jak również z powodu uroczystego obchodzenia licznych świąt polskich i amerykańskich oraz wspólnych urodzin, dni w Amber są zawsze wyjątkowe i kolorowe! – Od początku funkcjonowania placówki obserwuję jej stały rozwój, a także ciągłe poszerzanie oferty. Klubowicze otoczeni są ciepłem, troską i sympatią. Panuje tu wyjątkowa i rodzinna atmosfera, dlatego o Klubie Amber mogę mówić tylko z dumą i czułością. To cudownie, że Polacy mieszkający w Wielkim Jabłku mają tak urokliwe miejsce, gdzie mogą się na co dzień spotykać – o klubie powiedziała Elżbieta Gruszweld, znana dziennikarka polonijna.

Dariusz Stefański


Klub Amber Health, 71 India Street, 2 piętro (róg Franklin Street), Greenpoint, NY. Tel. (718) 388-8388 lub (347) 971-1938

wróć

Fotorelacje

Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński w USA

– To była krótka, ale bardzo intensywna wizyta – mówi o pobycie wiceministra rozwoju Tadeusza Kościńskiego na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych konsul Sabina Klimek z Wydziału Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku. W dniach 19-22 listopada minister odbył w Bostonie, Nowym Jorku oraz Waszyngtonie szereg spotkań z inwestorami oraz przedstawicielami administracji amerykańskiej. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com