Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Uczestnicy „Wakacji z Panem Bogiem” Uczestnicy „Wakacji...
Po zdobyciu szczytu Po zdobyciu...
Organizatorzy: proboszcz o Waldemar Łątkowski i o. Łukasz Organizatorzy:...
Ognisko nad jeziorem Ognisko nad...
Opiekunowie Opiekunowie. Fot....
Podczas Eucharystii Podczas...
Na plaży Na plaży. Fot....

„Wakacje z Panem Bogiem”

07-18-2013

W sobotę 6 lipca dobiegły końca jedenaste „Wakacje z Panem Bogiem” organizowane przez parafię Błogosławionego Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ. Dzieci, młodzież i organizatorzy: o. Waldemar Łątkowski – proboszcz parafii, o. Łukasz oraz opiekunowie spotkali się w malowniczym ośrodku Silver Bay, YMCA, aby wspólnie spędzić czas na modlitwie i zabawie.

Ośrodek Silver Bay to wymarzone miejsce na tego rodzaju „camp”; wszystko w zasięgu wzroku: kaplica, boiska sportowe, korty tenisowe, plaża, a do tego piękne widoki i smaczne i zdrowe jedzenie. Myślą przewodnią tego obozu były główne prawdy wiary, które są jak „kompas, który wyznacza nam kurs na niebo”. Każdego dnia młodzi ludzie analizowali główne prawdy wiary na spotkaniach w małych grupach, uczestniczyli we mszy św. i we wspólnej modlitwie.

Organizatorzy zadbali o to, aby w programie znalazło się miejsce na wszystko: modlitwę, zajęcia sportowe, kąpiel w jeziorze, wyprawę w góry i wspólną zabawę. Uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje talenty na pokazie talentów, poznać staropolskie zwyczaje weselne, porozmawiać na temat zagrożeń współczesnego świata. Uśmiech nie schodził z twarzy uczestników. Dobrych humorów nie popsuł im nawet fakt, że na obozie tym obowiązywał zakaz używania telefonów komórkowych, laptopów i gier komputerowych.

Dla 14-letniej Natalii z NY ten wyjazd jest niesamowitym przeżyciem. „Atmosfera jest cudowna. Mogłabym tu spędzić całe wakacje. Zobaczyłam, że można spędzić czas inaczej, z przyjaciółmi na podwórku. Nie mam czasu na komórkę”. 15-letnia Kasia przyjechała na „Wakacje z Panem Bogiem” po raz piąty. „Przyjeżdżam co roku, bo chcę się spotkać z moimi przyjaciółmi”.

Pani Maria – matka i opiekunka – przyjechała tutaj ze swoimi dziećmi już czwarty raz. Twierdzi, że są to „bardzo wartościowe obozy”. Po każdym pobycie wraca pełna sił i nadziei, że podstawowe wartości, takie jak wiara i przyjaźń ciągle istnieją i dzięki tym wyjazdom przekazuje je swoim dzieciom. Jedna z opiekunek zapytana o „Wakacje z Panem Bogiem” odpowiedziała: „Dałam swojemu dziecku to, co najlepsze: Pana Boga i świeże powietrze. Uciekłyśmy od nowojorskiego zgiełku i hałasu do oazy spokoju, radości i przyjaźni”.

Zdaniem Małgorzaty, matki dwojga dzieci oraz nauczycielki „dzieci i młodzież, którą dane mi było opiekować się podczas tego wyjazdu, odnalazły w czasie tych wakacji coś dla siebie. Mimo że dzisiejsza młodzież wydawać się nam może trudna, przyjemnością było patrzeć na grupę nastolatków, która potrafi się razem bawić na plaży, rozmawiać na poważne tematy w czasie spotkań w grupach, czy wreszcie wspólnie się modlić”.

Wszyscy z utęsknieniem czekamy na kolejne „Wakacje z Panem Bogiem”, które w przyszłym roku również odbędą się w ośrodku w Silver Bay, NY.

Pamiątkowe zdjęcia i informacje znajdują sie na stronie internetowej parafii www.johnpaulsecond.com. Spotkanie uczestników będzie miało miejsce 29 września, a szczegóły na temat „Wakacji z Panem Bogiem” u o. Waldemara, tel. 732 826 1395.

Iwona Kandybowicz

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Marzec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com