Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Ludzie i firmy uciekają z NYC na Florydę

02-22-2021

Dwa tygodnie temu, kiedy temperatura spadła poniżej 20 stopni Celsjusza, a jedzenie w restauracjach i barach nadal było w mieście zabronione, nowojorczycy próbowali jakoś utrzymywać swoje życie towarzyskie.

Przykładowo: przy East 60th Street klienci niegdyś tętniącego życiem Le Bilboquet tłoczyli się gdzieś po zewnętrznych kątach, w czapkach i szalikach, skubiąc kurczaka Cajun i popijając wino Bordeaux.

Tymczasem w Palm Beach na Florydzie, gdzie La Goulue niedawno otworzył placówkę będącą lustrzanym odbiciem tej na Manhattanie, wszystkie stoliki i miejsca w barze są zajęte. Właściciele śmieją się i żyją, pozornie nieświadomi niebezpieczeństw związanych ze spotykaniem się podczas pandemii.

Uciekłem z Nowego Jorku! – oświadczył właściciel bistro Jean Denoyer. – Mierzymy temperaturę każdemu, kto do nas przyjeżdża, ale otwieramy też drzwi i okna, aby krążyło świeże powietrze – dodaje.

Właściciel Le Bilboquet, Philippe Delgrange, również przebywa w Palm Beach, gdzie w tym tygodniu miał otwarcie swojego słynnego lokalu w południowym stylu. – W Palm Beach naprawdę można funkcjonować, nikt nie próbuje tutaj rzucać ci kłód pod nogi – powiedział, nawiązując do tego, że w nowojorskich restauracjach, po dwóch miesiącach zamknięcia, może być zajętych maksymalnie 25 procent stolików. – Widziałem tu tylu moich przyjaciół i nie mogę w to uwierzyć. Wszyscy nasi pracownicy z Nowego Jorku proszą o przyjazd do pracy na Florydę – dodał.

ar

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Marzec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com