Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Sukces Wojciecha Szulińskiego na turnieju sambo w Teksasie

02-18-2021

Fot. Grzegorz Fryc
Fot. Grzegorz Fryc
Fot. Grzegorz Fryc
Fot. Grzegorz Fryc
Fot. Grzegorz Fryc
Fot. Grzegorz Fryc
Fot. Grzegorz Fryc
Fot. Grzegorz Fryc
Fot. Grzegorz Fryc

Wojciech Szuliński – trener i zawodnik nowojorskiej sekcji SG Judo – zdobył dwa złote i jeden srebrny medal podczas ogólnokrajowego turnieju sambo w Teksasie. Turniej ten, organizowany przez The Sambo League USA, jest najbardziej prestiżowym po mistrzostwach USA wydarzeniem tego typu na terenie Stanów Zjednoczonych. Turniej przeprowadzony był w dwóch dyscyplinach: Tradycyjne Sambo Sportowe oraz Combat Sambo, które między innymi pozwala na kopnięcia oraz zadawanie ciosów. Wojciech Szuliński wystąpił w obydwu dyscyplinach, staczając łącznie siedem walk, z których wygrał sześć.

W Sambo sportowym w kategorii do 88 kilogramów polski zawodnik zdobył złoty medal, pokonując zawodnika z Pensylwanii. W Combat Sambo Szuliński wystąpił w dwóch kategoriach wagowych: do 88 kilogramów, zdobywając zloty medal, i do 98 kilogramów, zdobywając srebro po swojej jedynej porażce na turnieju z zawodnikiem z New Jersey.

– Jestem bardzo zadowolony z wyników, które udało mi się osiągnąć podczas tego turnieju, był to dla mnie bardzo ważny sprawdzian przed największymi zawodami sambo na świecie, które odbędą się wkrótce w Rosji. Cieszę się też z tego, że dobrze sprawdziłem się w nowych kategoriach wagowych i myślę, że gdyby nie lekka kontuzja w ostatniej walce, z turnieju przywiózłbym 3 złote medale – mówi Szuliński.

Polonijny zawodnik wkrótce wystąpi na najbardziej prestiżowej imprezie sambo na świecie. Jest to Memoriał Anatoly Kharlampieva w Rosji, na który przyjeżdżają najlepsi zawodnicy świata i najsilniejsze reprezentacje krajów zrzeszonych w Międzynarodowej Federacji Sambo. Szuliński wystąpi na turnieju jako członek kadry USA.

Wojciech Szuliński to na co dzień trener judo w dobrze znanej Polakom sekcji sportowej Szuliński Gaweł Judo Club. Klub zrzesza dzieci z ponad 150 rodzin polonijnych na terenie Nowego Jorku i New Jersey i posiada też sekcję dla dorosłych, w której trenuje aktywny trener i zarazem zawodnik Wojciech Szuliński. Polonijne judo wspierane jest przez Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową oraz mecenasa Pawła Wierzbickiego z kancelarii prawnej Block Tool Murphy.

Grzegorz Fryc

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Marzec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com