Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Wspólne zdjęcie...
Dziecięce serduszka...

Orkiestra zagrała na Long Island

02-08-2021

Byliśmy znów razem. Zagraliśmy zgodnie z regulacjami wymyślonymi na okres pandemii. Pokonaliśmy strach, inne trudności i pokazaliśmy na co nas stać we wspólnym działaniu dla potrzebujących chorych dzieci w Polsce... Zagraliśmy z Jurkiem! – tak podsumowała zbiórkę, aukcję i spotkanie Urszula Brożek, prezes Polonia of Long Island, Inc.

– W ciągu zaledwie kilku godzin uzbieraliśmy ponad 20 tysięcy dolarów! – dodała. Aukcję, jak zawsze znakomicie, poprowadziły: Urszula Brożek i Marta Wesołowski – wiceprezes Polonia of Long Island Inc. Głównymi sponsorami byli: Polonia of Long Island, Inc., International Parents of Long Island, Rarytas Deli, Polish Bakery Crumbs i Carleton Hall. Najwyżej wylicytowano okulary Jurka Owsiaka. 1,000 dolarów zapłacił za nie Łukasz Dawidowski, właściciel piekarni Crumbs. Z kolei Walter Wesołowski zapłacił 500 dolarów za obraz Marilyn Monroe autorstwa Krzysztofa Pawlaka. Prezenty na loterię i aukcję ufundowało wiele polskich biznesów oraz osoby prywatne.

Gościem honorowym był pan Jerzy Kruszlinski – przedstawiciel zarządu miasta Babylon, który doskonale mówi po polsku i dumnie reprezentuje Polaków na Long Island. Oprawę muzyczną przygotował i zapewnił Daniel Zysko. Wystąpili: Nicolette Bett, Adam Piotrkowski, Sara Bąk, dzieci i dorośli ze studia tańca „Ballroom With Us”, tancerze Karolina Bilska i Piotr Biedrzycki oraz dzieci z programu Kids Yoga – Allied Physical Therapy.

W przygotowaniu wzięło udział wielu wolontariuszy, wśród których były całe polonijne rodziny – od najmłodszych do najstarszych. Najmłodszą uczestniczką była 4-letnia Aniela Narewski. Namalowała serduszko w przedszkolu i przekazała je na licytację, aby wesprzeć szlachetną akcję Jurka Owsiaka. Serduszko zostało kupione za 75 dolarów.

W komisji finansowej, która skrupulatnie liczyła pieniądze pozyskane podczas zbiórki i aukcji, pracowali: dr Jolanta Sygnarowicz, Zofia Chockuba i Ryszard Deja.

Janusz M. Szlechta

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Marzec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com