Nowy Jork

poleć serwis drukuj

„Pokój ludziom wszem”, czyli wirtualne kolędowanie z Konsulem Generalnym w Nowym Jorku i artystami

12-20-2020

Do projektu zostało...
Konsul Generalny RP...
Konsul Adrian...
W projekcie „Pokój...
Wybitny jazzman i...
W Projekcie „Pokój...
Od lewej: Anna...
7) W Kolędowaniu w...
Od lewej: Grzegorz...

W 2020 roku, w którym święta Bożego Narodzenia będziemy obchodzić inaczej niż zwykle, konsul generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki zaprasza do wyjątkowego kolędowania.

Razem z dwudziestoma muzykami polskiego pochodzenia, którzy mieszkają w Nowym Jorku i okolicach nagraliśmy krótki film ze specjalną kompilacją polskich i amerykańskich kolęd. Mamy nadzieję, że czas, który dla wielu przepełniony jest nostalgią i tęsknotą, przemieni się choć na chwilę w czas radości, miłości i duchowej łączności z najbliższymi – mówi konsul generalny, który jest pomysłodawcą filmu. Premiera zaplanowana jest na kilka dni przed wigilią.

Do projektu zostało zaproszonych dwudziestu polonijnych muzyków i wokalistów, na co dzień reprezentujących wiele odmiennych stylów i rodzajów muzyki, od muzyków klasycznych, zarówno instrumentalistów jak i śpiewaków, po muzyków jazzowych, rockowych i folkowych.

W projekcie udział wzięli tak znani i zasłużeni wokaliści jak Stan Borys czy Michał Hochman, którzy zaśpiewali wraz z tenorem Wojciechem Bukalskim, jazzmanką Małgorzata Staniszewską, śpiewaczką folkową Karoliną Wojteczko oraz wokalistami popowymi i rockowymi Dawidem Czajką, Magdaleną Bałdych, Tomaczkiem Bednarkiem i Tomaszem Popławskim.

Wśród instrumentalistów zobaczymy wybitnego saksofonistę Krzysztofa Medynę, skrzypaczkę Kingę Augustyn oraz Annę Pasternak, gitarzystów Tomaczka Bednarka, który występował u boku Franka Sinatry i Piotra Kląska z rockowego zespołu Dzieci PRL-u oraz perkusistę Grzegorza Fryca. Sam konsul generalny Adrian Kubicki zagrał na fortepianie. W projekcie wziął udział również konsul odpowiedzialny za współpracę z Polonią – Mateusz Gmura, który zagrał na gitarze basowej.

Za realizację projektu odpowiada Grzegorz Fryc z firmy Gram-X Promotions, znany polonijny działacz i organizator setek koncertów polskich zespołów w USA. Realizacją wideo zajął się Maciej Beres z Akin Films, realizacją audio Krzysztof Bućko, a scenografią Dzieci PRL-u Productions. Aranżację opracował Jakub Polaczyk.

Jest to prawdopodobnie pierwszy taki moment w historii naszego konsulatu, kiedy pod naszym dachem, we wspólnym projekcie muzycznym spotkało się tylu fantastycznych instrumentalistów i wokalistów reprezentujących tak różne style muzyczne. Większość z tych osób nigdy wcześniej nie występowała ze sobą na jednej scenie. W tym roku zmuszeni byliśmy odwołać wszystkie zaplanowane wydarzenia świąteczne, dlatego pomyślałem, że byłoby czymś niezwykłym zaproponować świętowanie w innej, nowej formie. Cieszę się, że tak wielu wybitnych artystów przyjęło moje zaproszenie i wspólnie możemy za pośrednictwem internetu dać odrobinę radości i nadziei Polakom i Amerykanom obchodzącym Święta Bożego Narodzenia – mówi Adrian Kubicki. Warto podkreślić, że wszyscy artyści zgodzili się wziąć udział w projekcie charytatywnie, rezygnując z wynagrodzenia.

Świąteczny mix przygotowany przez muzyków i konsulat składa się z trzech utworów. To „Cicha noc” w języku polskim i angielskim, znany amerykański przebój „Rocking Around the Christmas Tree” oraz jedna z najpiękniejszych polskich kolęd „Bóg się rodzi”. Wiązanka otrzymała tytuł „Pokój ludziom wszem”, nawiązujący do fragmentu jednej z wykonywanych kolęd.

Premierze nagrania w internecie towarzyszyć będzie wyjątkowa kampania w mediach społecznościowych. Przez cały czas świąt konsulat będzie publikował zdjęcia z różnych polonijnych wydarzeń świątecznych z ubiegłych lat, które nadesłali przedstawiciele Polonii i instytucji polonijnych.

Składankę „Pokój ludziom wszem” w wykonaniu konsula generalnego Adriana Kubickiego i artystów polskiego pochodzenia będzie można znaleźć między innymi na kanale YouTube konsulatu i w mediach społecznościowych.

wróć
~Robert I
2020-12-20 23:43:46
Zgłoś do moderacji
Wspaniały pomysł! Gratulacje składam.Panowie konsulowie są jak widać uzdolnieni muzycznie BRAWO

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Nowy Rok hucznie powitano w Clearwater, gdzie w Polskim Centrum odbyły się w jednym czasie aż dwie imprezy – tradycyjny i elegancki bal sylwestrowy w audytorium oraz dyskoteka sylwestrowa w sali barowej, ciesząca się popularnością zwłaszcza wśród młodszej generacji Polonii. Fot. Jola Piątek, facebook.com/pcjp2

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com