Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Spotkanie z pisarką Elizą Sarnacką-Mahoney w Polskiej Szkole Dokształcającej im. Stanisława Moniuszki

12-18-2020

W Polskiej Szkole Dokształcającej im. Stanisława Moniuszki gościła pisarka, poetka, dziennikarka, tłumaczka i propagatorka dwujęzyczności Eliza Sarnacką-Mahoney z Kolorado.

Pani Eliza opowiedziała o swoim doświadczeniach jako osoby, która pisze zarówno po polsku, jak po i angielsku, co wzbudziło duże zainteresowanie wśród naszych dwujęzycznych uczniów. Podzieliła się także refleksjami matki wychowującej dwujęzyczne dzieci i zdradziła sekret tego, w jaki sposób zachęcała je do nauki języka polskiego.

Szczególne zainteresowanie uczniów wzbudziła ostatnia książka pani Elizy „Maja Orety”, która opowiada o dziewczynce-detektywie, u której w ogrodzie zagnieździły się elfy. Zwłaszcza dziewczęta zapałały chęcią przeczytania tej powieści, ponieważ główną bohaterką jest rezolutna i przekorna dziewczynka.

Z racji tego, że Eliza Sarnacka-Mahoney jest również poetką, podzieliła się z uczniami refleksjami na temat procesu twórczego i przyznała się, że pisanie tak krótkich form, jakimi są wiersze, wcale nie należy do łatwych zadań. Na koniec wprowadziła zebranych w świąteczny nastrój, czytając swoje bożonarodzeniowe wiersze. To na pewno nie było ostatnie spotkanie z panią Elizą, która już szykuje się do pisania kolejnych części swojej powieści dla młodzieży.

Karina Bonowicz

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Nowy Rok hucznie powitano w Clearwater, gdzie w Polskim Centrum odbyły się w jednym czasie aż dwie imprezy – tradycyjny i elegancki bal sylwestrowy w audytorium oraz dyskoteka sylwestrowa w sali barowej, ciesząca się popularnością zwłaszcza wśród młodszej generacji Polonii. Fot. Jola Piątek, facebook.com/pcjp2

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com