Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Fabryka Świętego Mikołaja w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie

12-12-2020

Fot. Agnieszka...
Fot. Agnieszka...
Fot. Agnieszka...

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Centrum Polsko-Słowiańskie tętniło życiem i panował w organizacji przedświąteczny rwetes. W tym roku w związku z pandemią w siedzibie Centrum nie mogą przebywać seniorzy ani nikt oprócz pracowników CP-S.

Jednak mimo panującego wirusa COVID-19 Bożena Kamiński CEO/prezes, Artur Pastula – dyrektor klubu Krakus, pracownicy Centrum Polsko-Słowiańskiego oraz wolontariusze postanowili wprowadzić swoich podopiecznych w przedświąteczny nastrój, ponieważ Boże Narodzenie to święta, którym nie można odmówić odpowiedniej oprawy. Wszyscy zatem pakowali świąteczne paczuszki dla seniorów.

W czwartek, 10 grudnia sala, w której spotykali się seniorzy, zamieniła się w fabrykę Świętego Mikołaja. Pracownicy odeszli od swoich codziennych obowiązków i wcielili się w rolę elfów i pakowali świąteczne upominki, które trafią do seniorów jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Świąteczne upominki dla seniorów zostały zasponsorowane przez Centrum Polsko-Słowiańskie. – Każdego roku organizowaliśmy seniorom świąteczne spotkania, podczas których była organizowana loteria fantowa, w której seniorzy mogli wygrać upominki świąteczne. Tradycyjnie składaliśmy sobie życzenia oraz łamaliśmy się opłatkiem. W tym roku niestety jest inaczej, nie możemy zaprosić nikogo w gościnne progi Centrum-Polsko Słowiańskiego, dlatego postanowiliśmy w tym trudnym czasie odosobnienia umilić nieco czas naszym seniorom. Każdy otrzyma od Centrum Polsko-Słowiańskiego paczuszkę świąteczną z opłatkiem i życzeniami, pierożkami oraz słodyczami – powiedziała Bożena Kamiński CEO/Prezes Centrum - Polsko Słowiańskiego.

Paczuszki świąteczne do seniorów rozwiozą jako wolontariusze pracownicy Centrum Polsko-Słowiańskiego.

Agnieszka Granatowska

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Nowy Rok hucznie powitano w Clearwater, gdzie w Polskim Centrum odbyły się w jednym czasie aż dwie imprezy – tradycyjny i elegancki bal sylwestrowy w audytorium oraz dyskoteka sylwestrowa w sali barowej, ciesząca się popularnością zwłaszcza wśród młodszej generacji Polonii. Fot. Jola Piątek, facebook.com/pcjp2

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com