Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Choinka przy...

Przy Rockefeller Center stanęła najsłynniejsza nowojorska choinka

12-09-2020

W środę, 2 grudnia, doszło do tradycyjnego zapalenia światełek na choince położonej w centrum Rockefeller Center. Ta najpiękniejsza atrakcja świąteczna Nowego Jorku, uwielbiana jest przez ludzi na całym świecie. W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, odwiedzenie tego miejsca wyglądać będzie jednak zupełnie inaczej.

W środę, oficjalnemu rozpaleniu lampek na choince nie towarzyszyły jak zwykle tłumy widzów – transmisję wydarzenia można było zobaczyć tylko w telewizji NBC. Od 3 grudnia można odwiedzać choinkę, zgodnie z nowo wprowadzonymi regułami.

Obszar dookoła centrum Rockefellera został odpowiednio podzielony. Wejścia do miejsc, z których podziwiać można drzewko, są tylko przy 49th and 50th Streets oraz 5th and 6th Avenue. Plac bezpośrednio przy choince zamknięty jest dla publiki. Choinkę zobaczyć można zaświeconą codziennie od 6 rano do północy (tylko w wigilię choinka zaświecona będzie 24h na dobę). Chętni kierowani będą w odpowiednim kierunku. Na dostęp do miejsca, z którego można zrobić zdjęcie, czeka się w czteroosobowych grupach. Większe grupy są rozdzielane. Osoby czekające muszą zachować dystans społeczny. Kiedy dana osoba dopuszczona zostanie do strefy „oglądania” choinki, będzie mogła tam przebywać jedynie 5 minut. Należy mieć zakrytą twarz przez cały czas.

Jeżeli kolejka jest długa, można zarezerwować sobie miejsce w kolejce wirtualnej – na terenie Rockefeller Center umieszczone są obrazki z tzw. kodem QR – po jego zeskanowaniu można zarezerwować sobie miejsce w wirtualnej kolejce. Wówczas otrzymywać się powiadomienia, kiedy wrócić, aby zobaczyć choinkę.

Szczegóły: https://www.rockefellercenter.com/holidays/rockefeller-center-christmas-tree-lighting/

Tradycja rozstawiania choinki przy Rockefeller Center sięga 1931 roku. Wydarzenie transmitować zaczęto na cały świat w 1951 roku.

Radio Rampa

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Nowy Rok hucznie powitano w Clearwater, gdzie w Polskim Centrum odbyły się w jednym czasie aż dwie imprezy – tradycyjny i elegancki bal sylwestrowy w audytorium oraz dyskoteka sylwestrowa w sali barowej, ciesząca się popularnością zwłaszcza wśród młodszej generacji Polonii. Fot. Jola Piątek, facebook.com/pcjp2

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com