Nowy Jork

poleć serwis drukuj
W praktyce...

Osoby przyjeżdżające do Nowego Jorku mają obowiązkowo być badane na obecność COVID-19

11-03-2020

W sobotę, 31 października, gubernator stanu Nowy Jork Andrew M. Cuomo ogłosił, że nie obowiązuje już lista stanów, z których przybywający muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie. Nowy wymóg? Należy poddać się testowi na koronawirusa, a nawet dwóm testom.

Ze znanych na chwilę obecną szczegółów wynika, że przyjeżdżający do stanu Nowy Jork klasyfikowani są według dwóch kryteriów: mieszkańcy stanu przebywający poza granicami stanu Nowy Jork mniej niż 24 godziny i wszyscy inni.

Wszyscy przyjeżdżający muszą poddać się trzydniowej kwarantannie, a następnie, czwartego dnia po powrocie, poddać się testowi. Dodatkowo, osoby nie będące mieszkańcami stanu lub mieszkańcy, którzy przebywali poza stanem dłużej niż 24 godziny, powinny również poddać się testowi w ciągu 72 godzin przed przyjazdem do Nowego Jorku. Wynik takiego testu każdy powinien mieć przy sobie podczas wjazdu. Jeżeli oba testy będą miały wynik negatywny, wówczas dana osoba może przerwać kwarantannę. Jeżeli drugi wynik testu będzie pozytywny, dana osoba będzie musiała odbyć 14-dniową kwarantannę.

Nowy nakaz nie dotyczy przyjeżdżających do stanu Nowy Jork ze stanów New Jersey, Connecticut, Pensylwania i Massachusetts.

Jak zaznaczono, nowe zalecenie dotyczy zarówno osób, które przylatują do Nowego Jorku, jak i tych, które korzystają z innego środku transportu. Wydaje się, że w praktyce egzekwowanie prawa będzie możliwe, podobnie jak wcześniej, jedynie w stosunku do osób przylatujących do stanu. Jeżeli dana osoba, nie chce poddać się testowi cztery dni po wjeździe do stanu, wówczas musi odbyć 14-dniową kwarantannę.

Decyzja zapadła po tym, jak w ostatni czwartek października ogłoszono, że Nowy Jork jest blisko raportowania 9.99 nowych zarażeń na 100 tysięcy mieszkańców w średniej z siedmiu ostatnich dni. Jak powiedział również gubernator, nowe wymogi są konieczne ze względu na nadchodzące Święto Dziękczynienia.

Radio Rampa

wróć

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com