Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Judoka Wojciech Szuliński z Nowego Jorku będzie walczył na mistrzostwach świata w Serbii

11-02-2020

Wojciech Szuliński...
Znany bokser Adam...
Wojciech Szuliński...

Wojciech Szuliński,, trener i zawodnik nowojorskiej sekcji judo, będzie walczył na mistrzostwach świata w Sambo w Serbii, które odbywają się w dniach 4-8 listopada br. w miejscowości Nowy Sad. Mistrzostwa organizowane są przez Międzynarodową Federację Sambo FIAS. Jedną z osób, która reprezentować będzie Stany Zjednoczone, będzie nasz rodak i bardzo aktywny w życiu Polonii zawodnik – Wojciech Szuliński.

Szuliński to na co dzień trener judo w sekcji sportowej Szuliński Gaweł Judo Club. Klub zrzesza dzieci z ponad 150 rodzin polonijnych na terenie Nowego Jorku i New Jersey, posiada też sekcję dla dorosłych, w której to swoje umiejętności podnosi trener i zarazem zawodnik Wojciech Szuliński.

Zaproszenie do wzięcia udziału w reprezentacji Stanów Zjednoczonych na mistrzostwach świata to wielkie wyróżnienie, ale nie zaskoczenie, gdyż to właśnie w tej formie walki Szuliński osiągał swoje największe sukcesy.

Sambo sportowe to połączenie dyscyplin olimpijskich: zapasów oraz judo, zapoczątkowane w Rosji w połowie XX wieku. Ponad 94 narodowe federacje sambo zrzeszone są w organizacji FIAS (Międzynarodowa Federacja Sambo), która jest organizatorem 30 turniejów tej dyscypliny rocznie. Najbardziej prestiżowe są mistrzostw świata, organizowane w tym roku w Serbii, podczas których zobaczymy naszego rodaka.

Wyjazd na mistrzostwa nie odbyłby się bez wsparcia Polonii. Mecenas Paweł Wierzbicki z kancelarii prawniczej Block O’Toole Murphy jest głównym sponsorem obozu przygotowawczego oraz wyjazdu Wojciecha Szulińskiego na ten najbardziej prestiżowy turniej roku. Kancelaria na co dzień aktywnie wspiera też sekcję judo.

Dam z siebie wszystko i cieszę się bardzo, że będę mógł reprezentować kraj oraz całą Polonię na arenie międzynarodowej. Postaram się wywalczyć medal – dla naszej sekcji judo i dla wszystkich ludzi, którym na sercu leży dobro polonijnego sportu i naszej młodzieży – zapowiada Szuliński.

Trzymamy kciuki!

Gregory Fryc, opr. JLS

wróć

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com