Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Decyzją ministra...

Robert Szaniawski będzie kierował Instytutem Kultury Polskiej w Nowym Jorku

11-02-2020

Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku (Polish Cultural Institute in New York) to polska placówka kulturalna podlegająca Ministerstwu Spraw Zagranicznych RP. Głównym zadaniem Instytutu jest wypełnianie zadań z zakresu dyplomacji publicznej, czyli utrzymywanie dobrych stosunków społecznych, naukowych i kulturalnych między Polską a Stanami Zjednoczonymi. Instytut organizuje także wystawy, koncerty, pokazy filmów, promocje książek, koordynuje wymianę naukową i kulturową. Celem Instytutu jest poszerzanie wiedzy na temat Polski: kultury, sztuki, nauki, historii, gospodarki, polityki, socjologii.

Decyzją ministra spraw zagranicznych RP funkcję dyrektora Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku z dniem 2 września 2020 r. objął Robert Szaniawski. Wcześniej, przez niespełna rok, funkcję tę sprawował Adrian Kubicki, obecnie konsul generalny RP w Nowym Jorku.

Robert Szaniawski jest z wykształcenia polonistą. Rozpoczął swoją karierę jako dziennikarz, by następnie objąć szereg ról związanych z kontaktami z mediami w kancelarii premiera, sektorze prywatnym oraz w ministerstwie spraw zagranicznych, gdzie zajmował się dyplomacją publiczną i kulturalną, w tym budowaniem strategii marki Polska, a także projektami związanymi z samorządami lokalnymi oraz organizacjami pozarządowymi. Robert Szaniawski ma też doświadczenie w kierowaniu podobną instytucją – w 2016 roku objął funkcję dyrektora w londyńskim Instytucie Kultury Polskiej i sprawował ją przez trzy lata. Wcześniej, w latach 2008-2014, był rzecznikiem prasowym ambasady RP w Wielkiej Brytanii, a także szefem zespołu ds. dyplomacji publicznej, odpowiedzialnego za organizację wydarzeń oraz konferencji o tematyce politycznej, ekonomicznej, historycznej i kulturalnej. Bezpośrednio przez objęciem funkcji dyrektora Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku był natomiast rzecznikiem Ambasady RP w Waszyngtonie.

Więcej informacji o Instytucie Kultury Polskiej w Nowym Jorku oraz realizowanych przez tę instytucję projektach można znaleźć na stronie: https://instytutpolski.pl/newyork/.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com