Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Wystawę można...

„POLKI Hidden Power”

10-22-2020

Spraw społeczne, humor i obserwacje z dnia codziennego - wystawa pn. „POLKI Hidden Power” prezentuje ilustracje oraz ceramikę polskich artystek, które w swojej działalności odnoszą się do tematu kobiecości. Wystawa zorganizowana została przez fundację The Spirit of Poland i WantedDesign NY we współpracy z Instytutem Polskim w Nowym Jorku. Wystawę można zobaczyć online, na stronie www.wanteddesignnyc.com/polki-hidden-power, do 15 grudnia 2020 roku.

W ramach wystawy pokazane zostaną zarówno prace polskich ilustratorek, jak i polskich projektantek – ceramiczek. Odnoszą się one do tematu kobiecości oraz ukazują przedmioty, które same w sobie manifestują kobiecą siłę. W ramach wystawy prezentowane będą prace następujących artystek: Basia Grzybowska Flores, Maria Jeglińska, Izabela Kaczmarek-Szurek, Malwina Konopacka, Kaja Kusztra, Aleksandra Morawiak, Magdalena Pankiewicz, Sabina Samulska, and Ewelina Skowrońska. Koncepcja wystawy, której kuratorką jest Monika Brauntsch, powstała przy współpracy z artystką Eweliną Skowrońską oraz Carol Flueckiger, Associate Professor z TTU School of Art, Texas Tech University.

Kiedy przyglądałam się pracom polskich kobiet, pochłonęła mnie intymność małych, codziennych spraw: włosów na ciele, nadwagi, medytacji, wychowywania dzieci czy pielęgnacji roślin domowych, podniesionych do rangi doświadczenia godnego ekspresji. Niezwykła odwaga, by rozpoznać to, co zwykle bywa przeoczone. To właśnie jest ukryta moc (hidden power) – mówi współtwórczyni wystawy, Carol Flueckiger z Texas School of Arts.

Warto obejrzeć!

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com