Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Absolwenci i maturzyści PSD przy parafii M.B. Częstochowskiej otrzymali świadectwa szkolne

10-14-2020

Absolwenci klasy 8...
Klasa XI...
Fot. Urszula Grum

W sobotę 26 września 2020 roku odbyło się skromne, ale pełne emocji, zakończenie roku szkolnego dla absolwentów i maturzystów PSD przy parafii M.B. Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie. Reżim sanitarny uniemożliwił szkolnej społeczności zorganizowanie wspólnego dla całej szkoły tradycyjnego zakończenia nauki 2019-2020.

Po sprawowanej przez proboszcza parafii ks. dr Janusza Dymka mszy św. nastąpiło rozdanie świadectw na placu przy plebanii. Dyrektor szkoły mgr Małgorzata Czajkowski wraz z nauczycielami: mgr Urszulą Krzyształowicz i mgr Wojciechem Krzyształowiczem oraz reprezentującą radę rodziców panią Sylwią Jasiński zwrócili się do uczniów oraz rodziców z wyrazami uznania i podziękowaniem za wieloletnią współpracę. Wręczono uczniom m.in. listy gratulacyjne od ambasadora RP w USA Piotra Wilczka, certyfikaty pieniężne ufundowane przez PSFCU, nagrody książkowe od komitetu rodzicielskiego oraz specjalne, przyznawane każdego roku maturzystom, gratyfikacje od dyrektor szkoły. Zaangażowani w pracę dla szkoły rodzice otrzymali jedyne w swoim rodzaju, ręcznie zdobione karty z wykaligrafowanymi życzeniami autorstwa pani Czajkowski.

Maturzyści oraz absolwenci nie szczędzili słów wdzięczności swoim wychowawcom. Przez lata, dzięki pomysłowości i pracowitości nauczycieli, ujawniali swoje artystyczne talenty: muzyczne, plastyczne, aktorskie czy fotograficzne. Licznie i z sukcesami reprezentowali szkołę w międzynarodowych konkursach, na festiwalach szkół polonijnych czy uroczystościach patriotycznych oraz kościelnych, a także działali w drużynach harcerskich. Obie klasy były rzeczywiście wyjątkowe w 10-letniej historii szkoły i w pełni zasłużyły sobie na określenia „patrioci” czy „współcześni polscy bohaterowie”, jakimi obdarzył ich na zakończenie tej dość nietypowej uroczystości nauczyciel klasy maturalnej Wojciech Krzyształowicz.

wróć

Fotorelacje

XI Octoberfest na Polance

W niedzielę, 11 października, na Polance w Bunnell odbył się piknik – Octoberfest – zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc. Była to już 11. edycja tego biesiadnego spotkania w polonijnym gronie. Fot. Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com