Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Spotkanie w konsulacie generalnym z okazji objęcia przez Polskę prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej

10-04-2020

Fot. Facebook.com /...
Fot. Facebook.com /...
Fot. Facebook.com /...

1 października w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku odbyło się spotkanie pt. „V4 in NYC”, na okoliczność którego spotkali się konsulowie generalni Grupy Wyszehradzkiej akredytowani w Nowym Jorku oraz komisarz ds. międzynarodowych przy burmistrzu miasta Nowy Jork.

Celem spotkania, które odbyło się w związku z przejęciem przez Polskę prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej 2020-21, było omówienie współpracy Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier z miastem Nowy Jork i Stanami Zjednoczonymi. Podczas spotkania poruszone zostały kwestie ekonomiczne i kulturalne, jak również dotyczące relacji dyplomatycznych i promocji krajów V4.

W epoce post-Covid-19 Grupa Wyszehradzka chce odegrać znaczącą rolę w globalnych łańcuchach dostaw, we współpracy m.in. z firmami amerykańskimi. Cieszę się, że spotkaliśmy się dzisiaj, aby wyartykułować tę chęć. V4 reprezentowane jest przez niemal 70 milionów obywateli, ale jesteśmy tutaj również jako liderzy regionu Europy środkowo-wschodniej, a to już bardzo znacząca liczba 180 milionów mieszkańców tej części naszego kontynentu – ludzi pracowitych, wykształconych i nastawionych na sukces – powiedział po spotkaniu konsul generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki. – Bardzo dziękuję za udział w spotkaniu wszystkim naszym szacownym gościom – dodał.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

XI Octoberfest na Polance

W niedzielę, 11 października, na Polance w Bunnell odbył się piknik – Octoberfest – zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc. Była to już 11. edycja tego biesiadnego spotkania w polonijnym gronie. Fot. Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com