Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Ceremonii...
Marszałek...

Kameralne szarfowanie na Williamsburgu

09-03-2020

W niedzielę, 16 sierpnia, w kościele Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu miało miejsce szarfowanie marszałka tej dzielnicy oraz lokalnej Miss Polonia, którzy poprowadzą kontyngent z Williamsburga podczas 83. Parady Pułaskiego.

Ceremonii szarfowania dokonano po niedzielnej mszy św. odprawianej w języku polskim, natomiast bal marszałkowski celebrujący to wydarzenie odbędzie się w późniejszym terminie, kiedy będzie możliwość jego zorganizowania. Gościem honorowym podczas ceremonii była Główna Marszałek 83. Parady Pułaskiego Jadzia Heidi Kopala.

Kontyngent z Williamsburga w najbliższej Paradzie Pułaskiego jako marszałek poprowadzi Marek Czapnik, który mieszka w Stanach Zjednoczonych od kilkunastu lat i pracuje jako cukiernik w doskonale znanej Polonii piekarni Syrena na Greenpoincie, a koronę Miss Polonia ten dzielnicy powierzono Martynie Mikuckiej.

Podczas uroczystości nastąpiło również przekazanie przewodnictwa w lokalnym Komitecie Parady Pułaskiego z Williamsburga. Wieloletniego przewodniczącego Mariana Okuniewskiego zastąpił na tym stanowisku Rafał Smola. Spotkanie, choć w kameralnym gronie z uwagi na wciąż obowiązujące epidemiologiczne obostrzenia, było okazją, by podziękować panu Okuniewskiemu za kilkadziesiąt lat zaangażowania i pracy na rzecz Parady Pułaskiego i lokalnej Polonii.

Po zakończeniu ceremonii szarfowania zgromadzeni wzięli udział w poczęstunku przygotowanym przez proboszcza parafii Matki Bożej Pocieszenia ks. Wiesława Strzadalę.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

W niedzielę, 20 września, Polonia z Clearwater i okolic spotkała się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II na tradycyjnych dożynkach. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru Polskiego Centrum oraz wniesienia dożynkowych wieńców. Uroczystemu pochodowi towarzyszył śpiew tradycyjnych dożynkowych przyśpiewek ludowych. Na scenie, przyozdobionej dekoracjami z motywami ludowymi, zaprezentowany został program artystyczny. Goście mogli liczyć również na smaczny obiad. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com