Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Szkoły w stanie...

W Nowym Jorku od września dzieci wrócą do szkół

08-13-2020

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew M. Cuomo ogłosił w piątek, 7 sierpnia, że szkoły w stanie Nowy Jork będą mogły wznowić zajęcia tradycyjne od września – pod kilkoma warunkami, m.in. wskaźnik infekcji nie może przekraczać 5% i obowiązywać będą zakrycia twarzy.

W poniedziałek, 10 sierpnia, burmistrz miasta Nowy Jork Bill de Blasio powiedział, że 74% wszystkich uczniów szkół publicznych w Nowym Jorku – czyli ponad 700 tysięcy uczniów – powróci na tradycyjne zajęcia od września.

Burmistrz zapowiedział, że nadchodzący rok szkolny będzie inny niż wszystkie. Jak dodał, w pewnym momencie nadchodzącego roku szkolnego, dostępna będzie już szczepionka przeciwko koronawirusowi, a w związku z tym, zostanie ona podana dzieciom i rodzinom, a wtedy – być może – szkoła powróci do formy sprzed pandemii.

Burmistrz powiedział, że trwają prace nad przygotowaniem szkół do zajęć – w wielu budynkach instalowane są specjalne filtry powietrza, trwają też prace nad zwiększeniem liczby pielęgniarek. Jak zapewnił burmistrz, jeżeli jakieś pomieszczenie nie będzie odpowiednio gotowe, nie będzie używane.

Do pracy powróci około 85% nauczycieli. Rodziny powinny zacząć otrzymać plany zajęć dla swoich dzieci już w tym tygodniu.

Do 21 sierpnia, szkoły publiczne w stanie Nowy Jork muszą przekazać pełny plan co do zajęć oferowanych zdalnie, śledzenia zarażeń i testów na obecność COVID u nauczycieli i uczniów.

Radio Rampa

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com