Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Szkoły w stanie...

W Nowym Jorku od września dzieci wrócą do szkół

08-13-2020

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew M. Cuomo ogłosił w piątek, 7 sierpnia, że szkoły w stanie Nowy Jork będą mogły wznowić zajęcia tradycyjne od września – pod kilkoma warunkami, m.in. wskaźnik infekcji nie może przekraczać 5% i obowiązywać będą zakrycia twarzy.

W poniedziałek, 10 sierpnia, burmistrz miasta Nowy Jork Bill de Blasio powiedział, że 74% wszystkich uczniów szkół publicznych w Nowym Jorku – czyli ponad 700 tysięcy uczniów – powróci na tradycyjne zajęcia od września.

Burmistrz zapowiedział, że nadchodzący rok szkolny będzie inny niż wszystkie. Jak dodał, w pewnym momencie nadchodzącego roku szkolnego, dostępna będzie już szczepionka przeciwko koronawirusowi, a w związku z tym, zostanie ona podana dzieciom i rodzinom, a wtedy – być może – szkoła powróci do formy sprzed pandemii.

Burmistrz powiedział, że trwają prace nad przygotowaniem szkół do zajęć – w wielu budynkach instalowane są specjalne filtry powietrza, trwają też prace nad zwiększeniem liczby pielęgniarek. Jak zapewnił burmistrz, jeżeli jakieś pomieszczenie nie będzie odpowiednio gotowe, nie będzie używane.

Do pracy powróci około 85% nauczycieli. Rodziny powinny zacząć otrzymać plany zajęć dla swoich dzieci już w tym tygodniu.

Do 21 sierpnia, szkoły publiczne w stanie Nowy Jork muszą przekazać pełny plan co do zajęć oferowanych zdalnie, śledzenia zarażeń i testów na obecność COVID u nauczycieli i uczniów.

Radio Rampa

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

W niedzielę, 20 września, Polonia z Clearwater i okolic spotkała się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II na tradycyjnych dożynkach. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru Polskiego Centrum oraz wniesienia dożynkowych wieńców. Uroczystemu pochodowi towarzyszył śpiew tradycyjnych dożynkowych przyśpiewek ludowych. Na scenie, przyozdobionej dekoracjami z motywami ludowymi, zaprezentowany został program artystyczny. Goście mogli liczyć również na smaczny obiad. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com