Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Głównym punktem...

Bankiet Parady Pułaskiego 2020 w tym roku się nie odbędzie

08-10-2020

Tradycyjny bankiet przed Paradą Pułaskiego, zaplanowany w tym roku na 26 września, musi zostać odwołany w związku z obostrzeniami związanymi z epidemią koronawirusa. Jak przekazał w oficjalnym oświadczeniu Richard Zawisny, prezes komitetu głównego Parady Pułaskiego, decyzja co do organizacji Parady Pułaskiego zależy od kolejnego rozporządzenia burmistrza miasta Nowy Jork Billa de Blasio.

„W związku z obowiązującymi w mieście i stanie Nowy Jork zasadami dotyczącymi zgromadzeń wewnątrz Bankiet Parady Pułaskiego 2020 zaplanowany na sobotę, 26 września, nie odbędzie się. Mamy ustaloną datę zastępczą bankietu na 25 września 2021” – napisał w oświadczeniu Zawisny.

Jadzia Heidi Kopala, Główna Marszałek Parady Pułaskiego 2020, powiedziała w rozmowie z Radio RAMPA, że popiera tę decyzję. Kopala wyjaśniła również, że ponieważ wszystko wskazuje na to, że parada również nie będzie mogła się odbyć, wszystkie dokonane w tym roku sprawy organizacyjne przechodzą automatycznie na rok następny. Jej kadencja Marszałka obowiązywać będzie nadal, tak jak i temat parady pozostanie niezmienny – w tym roku miała być ona poświęcona pamięci 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Jak podał w oświadczeniu Richard Zawisny, w związku z powyższym, w tym roku nie zostanie wydrukowana tradycyjna księga pamiątkowa, która rozdawana jest w trakcie bankietu. Co jednak ważne, wszystkie do tej pory złożone wpisy zostaną wydrukowane w wersji przygotowywanej na za rok, a każdy, kto chce umieścić jeszcze swój wpis, będzie mógł dokonać tego do września 2021. Jadzia Kopala przypomina, że w tej właśnie księdze pamiątkowej, można umieszczać wpisy z dedykacjami poświęconymi spotkaniom z Ojcem Świętym Janem Pawłem II.

Jeżeli chodzi o Paradę Pułaskiego, jak podaje w oświadczeniu Richard Zawisny, zgodnie z obowiązującymi zasadami, jeżeli wydarzenie organizowane w mieście Nowy Jork nie może zmieścić się w obrębie jednej przecznicy, musi zostać odwołane. Władze Komitetu Parady Pułaskiego czekają więc na kolejne rozporządzenie burmistrza miasta co do wydarzeń na zewnątrz, które ma zostać ogłoszone wkrótce, tak aby na pewno stwierdzić, że zaplanowana na 4 października parada zostanie odwołana i przeniesiona na kolejny rok.

Zaplanowana na ten rok parada, miała być już 83. w historii. Do podobnej sytuacji – przełożenia parady na kolejny rok – doszło w roku 2001, po atakach terrorystycznych z 11 września.

Radio Rampa

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com