Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Jeden z punktów...

Punkty kontrolne przy wjeździe do Nowego Jorku

08-07-2020

Nowy Jork uruchomił punkty kontrolne przy wjeździe do miasta – zostały one ustanowione na mostach i w tunelach, a wyrywkowo każdy będzie mógł zostać zatrzymany bez względu na to czy przybywa do miasta samochodem, autobusem czy pociągiem.

Chodzi o wyegzekwowanie zasad obowiązkowej kwarantanny dla osób, które przybywają z jednego ze stanów, gdzie zarażenia koronawirusem są wysokie. Oznacza to, że szeryfowie miasta Nowy Jork będą zatrzymywać samochody przy np. Lincoln Tunnel czy George Washington Bridge, a pracownicy zajmujący się śledzeniem nowych przypadków zakażeń koronawirusem będą witać przybywających do Port Authority Bus Terminal i Penn Station. Osoby przybywające ze stanów uznanych przez metropolię za ogniska koronawirusa będą musiały wypełnić specjalny formularz i poddać się 14-dniowej kwarantannie. Jeżeli ktoś odmówi, może być ukarany mandatem i obowiązkowo będzie musiał poddać się kwarantannie.

Jak podają władze, kolejność zatrzymań będzie wyznaczana przez specjalne radary zamontowane w wozach policyjnych. Radary te czytać będą tablice rejestracyjne wjeżdżających samochodów. Zatrzymania mogą następować np. co sześć czy osiem samochodów. Zatrzymywane będą również samochody z tablicami rejestracyjnymi z Nowego Jorku czy New Jersey, ponieważ służby sprawdzać będą, czy mieszkańcy nie wracają do domów np. z pobytu na wakacjach w jednym ze stanów objętych kwarantanną.

Punkty kontrolne zaczęły funkcjonować od 6:30 p.m. w środę 5 sierpnia przy Goethals Bridge, Bayonne Bridge i Outerbridge Crossing od strony Staten Island oraz przy Holland Tunnel i Lincoln Tunnel. W czwartek 6 sierpnia uruchomiony został punkt kontrolny na Penn Station i na Port Authority.

Jak podały władze miasta, również hotele, firmy transportowe czy linie lotnicze muszą wymagać od swoich pasażerów wypełnienia formularza, w którym podróżujący podać musi swoje dane. Jeżeli dana osoba złamie nakaz kwarantanny, będzie musiała się liczyć z karą nawet do kilku tysięcy dolarów.

Na liście stanów, po przyjeździe z których podróżni powinni poddać się kwarantannie, znajduje się obecnie ponad 30 stanów, w tym – dodany 4 sierpnia – stan Rhode Island. Z aktualną listą można się zapoznać na stronie: coronavirus.health.ny.gov/covid-19-travel-advisory.

Radio Rampa, JLS

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com