Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Joseph Lentol przez...
Emily Gallagher ma...

Joseph Lentol przegrywa z Emily Gallagher w prawyborach na stanowisko radnego stanowego

07-24-2020

Radny stanowy Joseph Lentol, który reprezentuje dystrykt 50 w radzie stanu Nowy Jork od 47 lat, przegrał prawybory Partii Demokratycznej z Emily Gallagher, 36-letnią aktywistką. Wynik potwierdzili oboje, publikując informacje w swoich mediach społecznościowych.

Joseph Lentol reprezentował dzielnice Greenpoint i Williamsburg, był również bardzo blisko polonijnej społeczności w Nowym Jorku, uczestnicząc regularnie i od wielu lat w najważniejszych dla Polonii wydarzeniach. Joseph Lentol, mający obecnie 77 lat, reprezentował dystrykt 50. od 1973 roku.

„Nie mogę uwierzyć w to, że to piszę, ale to już oficjalne: wygraliśmy” – napisała na Twitterze Gallagher. „To była wspólna i prawdziwie obywatelska kampania, zasilana głęboką miłością dla północnego Brooklynu i pragnieniem aby uczynić go lepszym. Dziękuję za wiarę we mnie, wbrew wszelkim przeciwnościom” – dodała.

Radny Joseph Lentol napisał: „Już postanowione: wyborcy w 50. Dystrykcie Stanowym zagłosowali za zmianą. Był to wielki zaszczyt, aby reprezentować północny Brooklyn w Radzie Stanu. Jestem dumny z wielu lat mojej pracy, z wprowadzenia ważnych ustaw i z bycia dostępnym dla potrzeb wyborców. Moja następczyni będzie miała bardzo dużo pracy jako członek Rady Stanu. Życzę jej dobrze – czekają ją wielkie wyzwania”.

Po podliczeniu głosów oddanych osobiście przez głosujących 23 czerwca przewagę miał Joseph Lentol, uzyskując 6,608 głosów. Gallagher zdobyła ich 4,845. Kiedy podliczone zostały głosy składane drogą korespondencyjną, Gallagher zdobyła przewagę.

Gallagher jest członkinią Brooklyn’s Community Board 1, założycielką Greenpoint Sexual Assault Task Force. Zdobyła poparcie New Kings Democrats, byłej kandydatki na gubernatora Cynthii Nixon i innych progresywnych grup. Analitycy wróżą jej łatwą wygraną w listopadowych wyborach.

Również na Brooklynie północnym Kristina Naplatarski wygrała wybory na stanowisko Lidera Dystryktu 50. z piastującą to stanowisko od 35 lat Lindą Minucci.

Radio Rampa

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com