Nowy Jork

poleć serwis drukuj
W dwudziestej już...

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa przyznała stypendia

06-26-2020

Pomimo panującej pandemii COVID-19 Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa przyznała stypendia 399 młodym członkom Unii o łącznej wartości 480 tys. dolarów, czyli prawie pół miliona dolarów.

W dwudziestej już edycji Programu Stypendialnego PSFCU nagrodzono 283 absolwentów szkół średnich oraz 116 studentów wyższych uczelni. 144 tegorocznych stypendystów PSFCU pochodzi z Chicago i okolic (stan Illinois), 129 z New Jersey, 110 ze stanu Nowy Jork. Wśród nagrodzonych są również stypendyści zamieszkali w Pensylwanii (11 osób), Connecticut (3) oraz po jednym mieszkańcu Indiany oraz Kalifornii.

Pięcioro Członków PSFCU otrzymało najwyższe stypendia, w wysokości 5 tysięcy dolarów. W tegorocznej edycji Programu Stypendialnego padł rekord: aż 13 absolwentów szkół średnich nagrodzonych przez PSFCU otrzymało także dodatkowe wyróżnienia od New York Credit Union Association (NYCUA).

W tym roku z powodu pandemii COVID-19 Komisja Stypendialna PSFCU pracowała wirtualnie. Nie odbyły się też tradycyjne uroczystości wręczenia stypendiów w Nowym Jorku, Chicago i New Jersey, a laureaci – zamiast specjalnych dyplomów i czeków – otrzymali nagrody bezpośrednim przelewem na konto.

Chciałabym szczególnie podziękować wszystkim zaangażowanym w Program Stypendialny za pełen profesjonalizm w trudnym czasie epidemii COVID-19. Gratulując nagrodzonym, mam nadzieję że będą oni nowymi liderami społeczności polonijnej, których – jak pokazują nam dzisiejsze ciężkie czasy – tak bardzo nam potrzeba teraz, jak i w przyszłości – powiedziała Przewodnicząca Komisji Stypendialnej Rady Dyrektorów PSFCU dr Iwona Korga.

Fakt, że Program Stypendialny PSFCU 2020 przeprowadzono sprawnie, bez jakichkolwiek opóźnień w czasach niemal całkowitego zamrożenia gospodarki oraz życia społecznego w Stanach Zjednoczonych, świadczy o tym, że Nasza Unia jest sprawną i nowoczesną instytucją finansową, zdolną efektywnie funkcjonować w każdych warunkach – powiedział dyrektor wykonawczy PSFCU Bogdan Chmielewski.

Z powodu pandemii przeniesiono na przyszły rok część trzecią Programu Stypendialnego PSFCU 2020: 10-dniową wizytę studyjną dla dziesięciorga Członków PSFCU w ramach tzw. Programu Prezydenckiego pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Program Stypendialny PSFCU powstał w 2001 r. i od tamtej pory, wliczając w to tegoroczną, już dwudziestą edycję, nagrodzono ponad 4,700 osób, a łączna kwota środków przeznaczonych na stypendia wyniosła 5.5 milionów dolarów.

JLS

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Nowy Rok hucznie powitano w Clearwater, gdzie w Polskim Centrum odbyły się w jednym czasie aż dwie imprezy – tradycyjny i elegancki bal sylwestrowy w audytorium oraz dyskoteka sylwestrowa w sali barowej, ciesząca się popularnością zwłaszcza wśród młodszej generacji Polonii. Fot. Jola Piątek, facebook.com/pcjp2

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com