Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Szkolna młodzież...

Przewodnik i Opiekun

05-05-2020

Św. Jan Paweł II został patronem naszej szkoły 25 lat temu. W tym roku przypada 100. rocznica jego urodzin. Wciąż pragniemy, aby wartości, według których żył, stały się bliższe naszej szkolnej społeczności. Pragniemy w sposób czynny podążać śladami Wielkiego Przewodnika. Naszym przewodnim hasłem są słowa Jana Pawła II: „Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”. Są to słowa, które mobilizują naszych uczniów do pracy nad sobą oraz do nauki języka polskiego każdego dnia, zaczynając od dziś.

Jesteśmy bardzo dumni, że Jan Paweł II patronuje naszej szkole, sprawia łatwiejszym dążenie do celu oraz bycie dobrym człowiekiem. W naszym kościele św. Stanisława Kostki na Staten Island w bocznej nawie mamy miejsce pamięci poświęcone naszemu Patronowi. Znajduje się tam krzesło, na którym siedział Karol Wojtyła, kiedy w 1976 roku odwiedził naszą parafię. Znajdują się tam także relikwie, które zostały sprowadzone do naszego kościoła 14 września 2014 roku. Szczególne miejsce ma także obraz z podobizną Jana Pawła II, namalowany przez naszego proboszcza Jacka Woźnego.

Nasza szkoła nosząc imię św. Jana Pawła II podniosła sobie poprzeczkę dość wysoko, ponieważ cytując słowa Patrona szkoły: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”. Wszyscy uczniowie naszej szkoły pragną podążać drogą, którą wyznaczył nam Jan Paweł II. Wybrany na Tron Piotrowy, nigdy nie zapomniał o swojej ojczyźnie, kolegach z dzieciństwa czy też ukochanym mieście – Wadowicach, dając nam tym samym znak, jak ważna w życiu każdego Polaka jest ojczyzna. Podążając tą drogą uczymy naszych uczniów miłości do kraju, przodków, języka i historii.

W roku 2005 został odsłonięty pomnik Ojca Świętego, który znajduje się obok naszego kościoła. Mając go w szczególnym miejscu, czujemy się bezpieczniej – jak pod skrzydłami anioła, Wielkiego Człowieka, który jest naszym aniołem stróżem i przewodnikiem. Uczniowie naszej szkoły stawiają tam kwiaty i palą znicze, czcząc pamięć Człowieka przez wielkie C.

Dorota Zaniewska
Polska Szkola im. św. Jana Pawła II na Staten Island, NY

wróć

Fotorelacje

Fala protestów i zamieszek po śmierci George’a Floyda w Bostonie

W całych Stanach Zjednoczonych trwają protesty, których zarzewiem stała się śmierć podczas aresztowania 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda w Minneapolis. Demonstracje odbywają się również w Bostonie, niestety w wielu przypadkach przeradzając się w zamieszki, którym towarzyszą akty wandalizmu i kradzieże. Miejsce mają też starcia z policją, funkcjonariusze zostali obrzuceni m.in. zamrożonymi butelkami z wodą, cegłami i kamieniami. Fot. Facebook.com, screenshots

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com