Nowy Jork

poleć serwis drukuj
W związku z...

Nowe standardy wystawiania ocen końcoworocznych w nowojorskich szkołach

04-29-2020

We wtorek, 28 kwietnia, burmistrz miasta Bill de Blasio oraz Komisarz ds. Edukacji w mieście Nowy Jork Richard Carranza ogłosili nowe zasady wystawiania ocen na koniec roku w nowojorskich szkołach publicznych, w związku z epidemią koronawirusa:

  • dla uczniów w klasach K-5 oceny będą wystawione jako „Spełnia Standardy /Meets Standards” lub „Potrzebuje Poprawy/Needs Improvement”;
  • dla uczniów Middle School, do wybory będą trzy oceny: „Spełnia Standardy /Meets Standards” lub „Potrzebuje Poprawy/Needs Improvement” lub „Kurs Trwa/Course in Progress”;
  • dla uczniów High School wystawione będą tradycyjne oceny i średnia punktowa ocen, ale będzie opcja aby uczniowie wybrali ocenę „Zdał” zamiast tradycyjnej oceny. Jeżeli uczniowie będą potrzebowali dodatkowego czasu, wówczas wystawione zostanie określenie „Kurs Trwa/Course in Progress”.

Jak powiedział Carranza, celem nie jest, aby uczniowie nie zdali, ale aby opanowali materiał – jeżeli uczeń potrzebuje do tego więcej czasu, dostanie go. Określenie „Kurs Trwa/Course in Progress” będzie dotyczyło sytuacji, w której nauczyciel nie jest pewny na jakim poziomie uczeń opanował materiał. To określenie może zostać wystawione z kilku powodów.

Oceny, które uczniowie otrzymali w pierwszej połowie roku, kiedy zajęcia prowadzone były standardowo w szkole, wciąż będą ważne.

Burmistrz miasta ogłosił również, że NYC planuje wirtualną ceremonię ukończenia szkoły dla wszystkich uczniów szkół publicznych w mieście – obiecał, że będzie to ceremonia, której nigdy nie zapomną. Zaznaczył, że spodziewać można się specjalnych gości.

Radio Rampa

wróć

Fotorelacje

Fala protestów i zamieszek po śmierci George’a Floyda w Bostonie

W całych Stanach Zjednoczonych trwają protesty, których zarzewiem stała się śmierć podczas aresztowania 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda w Minneapolis. Demonstracje odbywają się również w Bostonie, niestety w wielu przypadkach przeradzając się w zamieszki, którym towarzyszą akty wandalizmu i kradzieże. Miejsce mają też starcia z policją, funkcjonariusze zostali obrzuceni m.in. zamrożonymi butelkami z wodą, cegłami i kamieniami. Fot. Facebook.com, screenshots

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com