Nowy Jork

poleć serwis drukuj
„Otwieranie” stanu...

Gubernator Cuomo zapowiada stopniowe znoszenie restrykcji w stanie Nowy Jork od 15 maja

04-29-2020

W poniedziałek, 27 kwietnia, gubernator stanu Nowy Jork Andrew M. Cuomo po raz kolejny zapowiedział, że trwają przygotowania do rozpoczęcia stopniowego „otwierania” stanu od 15 maja – będzie to jednak dotyczyło tylko niektórych części stanu, w zależności od liczby infekcji i hospitalizacji w danym regionie – nie należy spodziewać się, że restrykcje zniesione zostaną dla miasta Nowy Jork. „Otwieranie” stanu rozpocznie się najpewniej od północnej jego części.

Gubernator Cuomo zapowiedział, jak wyglądać może plan na „otworzenie” stanu – w okręgach, gdzie liczba hospitalizacji regularnie maleje przez 14 dni, przywrócone zostaną najpierw budowy oraz przemysł „niskiego ryzyka”; kolejno otwierane będą biznesy, zaklasyfikowane jako „najważniejsze”; każde z miejsc pracy będzie musiało wprowadzić nowy plan zapewniający zachowanie zasad bezpieczeństwa, tak aby nie doprowadzić do nawrotu zarażeń; każdy z etapów monitorowany będzie przez 2 tygodnie, zanim nastąpi przejście do kolejnego etapu.

Ważne jest również, jakie możliwości hospitalizacji ma dany region, tak aby przygotować się do tego, że fala zarażeń koronawirusem powróci, na przykład w sezonie grypy.

W stanie Nowy Jork powstały cztery federalne centra medyczne – gubernator poprosił prezydenta, aby centra te pozostały czynne, tak aby mogły służyć mieszkańcom stanu w przypadku drugiej fazy zarażeń lub nadchodzącego sezonu grypowego. Jednym z takich centrów ma pozostać Javits Center.

Generalnie liczba hospitalizacji w stanie spada. Na koniec kwietnia każdego dnia potwierdzanych jest średnio 1000 nowych przypadków zarażenia korona wirusem.

Gubernator powiedział, że stan kontynuuje przeprowadzanie testów na obecność przeciwciał koronawirusa – łącznie przetestowano 7500 osób – 14.9 % osób wykazało wynik pozytywny – 43% z pozytywnych przypadków zanotowanych zostało w mieście Nowy Jork.

W sobotę stan poszerzył kryteria, zgodnie z którymi na obecność przeciwciał koronawirusa badane będą osoby zatrudnione w zawodach niezbędnych – testy te od dzisiaj będą zarezerwowane nie tylko dla pracowników służby zdrowia, ale również strażaków, policjantów i pracowników komunikacji publicznej – wszystko po to, aby sprawdzić jak wygląda liczba zarażeń wśród pracowników wykonujących niezbędne zawody.

Ponieważ farmerzy na północy mają problem z nadmiarem produktów, których nie mogą sprzedać (jak na przykład mleko), gubernator zarządza akcję, dzięki której te produkty będą kupowane przez firmy na południu stanu – na przykład w Nowym Jorku wiele osób potrzebuje żywności, a na północy jest ona marnowana.

Radio Rampa

wróć

Fotorelacje

Fala protestów i zamieszek po śmierci George’a Floyda w Bostonie

W całych Stanach Zjednoczonych trwają protesty, których zarzewiem stała się śmierć podczas aresztowania 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda w Minneapolis. Demonstracje odbywają się również w Bostonie, niestety w wielu przypadkach przeradzając się w zamieszki, którym towarzyszą akty wandalizmu i kradzieże. Miejsce mają też starcia z policją, funkcjonariusze zostali obrzuceni m.in. zamrożonymi butelkami z wodą, cegłami i kamieniami. Fot. Facebook.com, screenshots

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com