Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Aby kwalifikować...

Rozliczenia podatkowe w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie za darmo

03-01-2020

Centrum Polsko-Słowiańskie po raz kolejny oferuje swoim klientom bezpłatne rozliczenia podatków za rok 2019 w ramach Programu VITA. Podatki rozliczane są w wybrane soboty.

Akcja rozpoczęła się w lutym i potrwa do początku kwietnia. Inicjatywa skierowana jest do osób aktywnych zawodowo, których dochód osoby indywidualnej lub rodziny za rok 2019 nie może przekraczać $65,000 – informuje Bożena Mazińska, koordynator akcji z Centrum Polsko - Słowiańskiego.

Aby kwalifikować się na darmowe rozliczenie podatków, oprócz tego, że dochód nie może przekroczyć $65,000, podatnik nie może być właścicielem domu lub własnej firmy.

Jeżeli osoby zainteresowane darmowym rozliczeniem w Centrum Polsko-Słowiańskim chcą, aby ewentualny zwrot podatkowy był bezpośrednio przelany na konto bankowe, należy posiadać dokładny numer konta oraz „routing number”.

W przypadku kiedy rozliczenie podatkowe dotyczy małżeństwa, oboje małżonkowie muszą wyrazić pisemną zgodę na elektroniczne wysłanie sporządzonego rozliczenia do IRS i w tym wypadku obowiązkowa jest obecność obojga małżonków – dodaje Bożena Mazińska.

Na darmowe rozliczenie podatkowe koniecznie trzeba się wcześniej umówić. W celu umówienia się na spotkanie należy zadzwonić w środę, czwartek lub w piątek w godzinach 9:00 am-5:00 pm pod numer telefonu: 718-383-5290, wybrać 2 – Program Imigracyjny CPS.

 AG


Na wcześniej umówione spotkanie należy zabrać (obowiązkowo):

  • ważne dokumenty tożsamości ze zdjęciem;
  • karty Social Security lub numery ITIN (znane jako indywidualne numery rozliczeniowe) wszystkich osób, które będą uwzględnione na rozliczeniu podatkowym (żona, mąż, dzieci itp.);
  • informacje o dochodach za 2019 rok – Formy W-2 i/lub Formy 1099;
  • informacje o dochodach z posiadanych kont bankowych, inwestycjach itp.;
  • kopie rozliczenia podatkowego za rok 2018;
  • osoby, które otrzymywały zasiłek dla bezrobotnych (unemployment insurance) powinny okazać formę 1099-INT;
  • osoby, które rozliczają się jako samozatrudniające (self-employed), powinny okazać zestawienie zarobków i rachunki poniesionych wydatków związanych z wykonywaną pracą;
  • dowód o posiadaniu ubezpieczenia przez cały rok 2019.
wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Nowy Rok hucznie powitano w Clearwater, gdzie w Polskim Centrum odbyły się w jednym czasie aż dwie imprezy – tradycyjny i elegancki bal sylwestrowy w audytorium oraz dyskoteka sylwestrowa w sali barowej, ciesząca się popularnością zwłaszcza wśród młodszej generacji Polonii. Fot. Jola Piątek, facebook.com/pcjp2

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com