Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Ostatki w Centrum Polsko-Słowiańskim

03-01-2020

Fot. Agnieszka...
Fot. Agnieszka...
Fot. Agnieszka...

Polonia podczas ostatniej soboty karnawału bawiła się w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie. Zabawa karnawałowa została zorganizowana z inicjatywy Rady Dyrektorów CP-S. Dochód z zabawy oraz loterii w wysokości ponad 14,000 dolarów zostanie przekazany na modernizację windy przy 176 Java Street, Brooklyn, NY 11222.

Zabawa karnawałowa odbyła się 22 lutego 2020 roku w pięknej sali należącej do Centrum.

Niezmiernie się cieszę, że widzę Państwa na tej pięknie udekorowanej karnawałowo sali. Jest nam niezmiernie miło, że znaleźliście Państwo czas na to, aby właśnie z nami bawić się w ostatnią sobotę karnawału, a tym samym zbierać finanse na modernizację windy w Centrum Polsko-Słowiańskim, z której korzystają polonijni seniorzy, dla których CP-S świadczy usługi – powiedziała podczas przywitania gości Bożena Kamiński.

Centrum reprezentowali: Bożena Kamiński – CEO/prezes, Danuta Bronchard – wiceprezes, Marian Żak – II wiceprezes, Jadwiga Bylinka-Ołdakowska – sekretarz, Zbigniew Solarz – skarbnik, Paweł Pachacz – przedstawiciel Komisji Rewizyjnej.

Przy stołach z pysznym polskim jedzeniem gościli się liderzy oraz przedstawiciele organizacji polonijnych. Głównym sponsorem zabawy była Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa. Wśród gości byli również przedstawiciele z Pulaski Association of Business and Professional Men, Society of Polish American Travel Agents – SPATA, Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej na Greenpoincie, adwokat Andrzej Kamiński, Liga Morska, członkowie sekcji tenisa stołowego, która funkcjonuje w Centrum Polsko-Słowiańskim oraz liczni goście członków Rady Dyrektorów CP-S i przyjaciele Centrum.

Do zabawy tanecznej polskie przeboje grał DJ Janusz. Pyszne polskie potrawy przygotowało Centrum Polsko-Słowiańskie. Podczas wspaniałej zabawy przy dźwiękach polskiej muzyki odbyła się loteria, w której mógł wziąć każdy, kto kupił losy. Okazało się, że najwięcej szczęścia w loterii miał Bogdan Bachorowski, który kupił najwięcej losów na loterię a tym samym do niego trafiło najwięcej upominków z loterii.

Polonia, która bawiła się podczas zabawy, zachwalała pyszne polskie jedzenie oraz wspaniałą atmosferę, która panowała podczas całej uroczystości. Każdy, kto opuszczał nad ranem w niedzielę salę, obiecał, że przyjdzie na kolejną inicjatywę organizowaną w CP-S, podczas której będą zbierane fundusze na modernizację windy.

Agnieszka Granatowska

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Nowy Rok hucznie powitano w Clearwater, gdzie w Polskim Centrum odbyły się w jednym czasie aż dwie imprezy – tradycyjny i elegancki bal sylwestrowy w audytorium oraz dyskoteka sylwestrowa w sali barowej, ciesząca się popularnością zwłaszcza wśród młodszej generacji Polonii. Fot. Jola Piątek, facebook.com/pcjp2

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com