Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Fot. Archiwum klubu
Fot. Archiwum klubu
Fot. Archiwum klubu
Fot. Archiwum klubu

Klub czytelniczy seniorów z Manhattanu doceniony przez prezydenta Polski

02-08-2020

Klubu Seniora im. Jana Pawła II mieści się przy najstarszej polskiej parafii na Manhattanie. Finansowany jest przez Department for the Aging, a sponsorowany przez Centrum Polsko-Słowiańskie. Najważniejszą częścią spośród wielu usług świadczonych dla osób powyżej 60. roku życia, jest serwowanie gorących posiłków dla średnio 75 seniorów dziennie. W programie zatrudniony jest pracownik socjalny, który pomaga starszym osobom uporać się z różnymi trudnościami od prostych tłumaczeń do skomplikowanych problemów z emeryturami i ubezpieczeniami zdrowotnymi.

Oprócz codziennych zajęć w klubie odbywa się wiele ciekawych spotkań i zajęć. Ostatnim naszym najciekawszym i najmilszym wydarzeniem był list gratulacyjny od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy dla naszego Klubu Czytelnika za włączenie się do Akcji Narodowego Czytania. Cieszymy się bardzo, że nasza grupa czytelnicza dołączyła do ósmej edycji tejże akcji i polonijni czytelnicy z Klubu Jana Pawła II na Manhattanie zostali zauważeni przez głowę państwa polskiego. Nasze gratulacje dla członków Klubu Czytelnika. Brawo, Kochani…

Seniorzy w John Paul II Friendship Center bardzo chętnie biorą udział w wielu oferowanych zajęciach. Dużą popularnością cieszą się zajęcia ruchowe ukierunkowane na zabezpieczenie przed upadkami, gdzie dodatkowo prezentowane są techniki „bezpiecznego” upadku oraz powstania. Zajęcia fitness bardzo poprawiają kondycję fizyczną seniorów, stąd duża frekwencja na nich.

Klasa rysunku z prof. Krzysztofem Zacharowem również cieszy się ogromną popularnością. Wielu uczestników klasy odkrywa nieznane do tej pory zdolności plastyczne. Zajęcia artystyczne mają też nieoceniony wpływ na kondycję psychiczną i mogą być często traktowane wręcz jako forma terapii i sposób radzenia sobie ze stresem.

Okres karnawału był czasem wielu imprez, w których brali udział pracownicy John Paul II Friendship Center. Jedną z takich imprez był bal karnawałowy organizowany dla dzieci.

Materiał sponsorowany


Pracownicy Klubu Seniora im. Jana Pawła II w Manhattanie czekają na osoby zainteresowane codziennie od godz. 8:00 rano do 4:00 po południu od poniedziałku do piątku. Klub oferuje seniorom oprócz pysznych obiadów bardzo ciekawe zajęcia edukacyjno-rekreacyjne:

 • klub czytelnika
 • kraft
 • domino
 • wycieczki
 • klub techniczny
 • taniec
 • zajęcia rysunku
 • ćwiczenia gimnastyczne
 • spotkania z pracownikiem biblioteki

Każdy, kto potrzebuje fachowej pomocy socjalnej, znajdzie ją również w Klubie Seniora im. Jana Pawła II. Pracownicy Klubu zapewniają pomoc socjalną:

 • emerytury i zasiłki SSI
 • sprawy mieszkaniowe i odnawianie umów
 • SCRIE – zamrażanie czynszu
 • ubezpieczenia medyczne – Medicare i Medicaid
 • zniżki na serwisy telefoniczne
 • Access A-Ride, czyli darmowe przejazdy publicznymi środkami transportu
 • SNAP – program żywieniowy
 • tłumaczenia różnych dokumentów

Maria Madej – Program Director
John Paul II Friendship Center
103 East 7th Street, New York, NY 10009
Ph. 212-673-7704, Fax. 212-477-6609
email:  

wróć

Fotorelacje

Odpust św. Anny w Amerykańskiej Częstochowie

Sanktuarium w Amerykańskiej Częstochowie cieszy się od wielu lat nieustającym nabożeństwem do Najświętszej Maryi Panny, Matki Jezusa – Zbawiciela. Nie mniejszą czcią otaczana jest tu także matka Matki Bożej, św. Anna, której odpust przypadł w tym roku dokładnie w dzień jej wspomnienia, 26 lipca. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com