Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Jubileuszowy bal...

10-lecie klubu myśliwskiego Saint Hubert Hunting and Fishing Club

02-08-2020

Jubileuszowym balem myśliwi z Saint Hubert Hunting and Fishing Club uczcili 10-lecie istnienia koła łowieckiego działającego przy parafii św. Krzyża na Maspeth. Zabawa odbyła się w sobotę, 1 lutego, w sali bankietowej Princess Manor na Greenpoincie.

Jubileuszowy bal

Urodzinowa uroczystość cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród polonijnych myśliwych oraz ich rodzin i sympatyków. Jubileusz Saint Hubert Hunting and Fishing Club świętowało razem około 220 osób. Wraz z myśliwymi z Maspeth 10. rocznicę istnienia celebrowali ich koledzy z bratniego klubu działającego na Greenpoincie Centennial Gun & Bow Club. Uroczystość prowadziła Katarzyna Ziółkowska wraz z Ryszardem Maksem, prezesem Saint Hubert Hunting and Fishing Club. Jak na poważną uroczystość przystało, myśliwi przyszli na bal w galowych mundurach, pojawił się poczet sztandarowy, a nawet odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego” i „The Star-Spangled Banner”. Hymnom przewodziła młoda polonijna śpiewaczka Julia Skubisz. Z kolei okolicznościową modlitwę odmówił oraz błogosławieństwa udzielił ks. Andrzej Salwowski z parafii św. Krzyża na Maspeth. Podziękowania oraz krótkie przemówienie związane z jubileuszem Saint Hubert Hunting and Fishing Club wygłosił jego prezes Ryszard Maks. Z kolei Katarzyna Ziółkowska przedstawiła historię koła łowieckiego, które powstało pod koniec 2010 roku.

Podczas uroczystości specjalnymi, jubileuszowymi medalami klubowymi odznaczono najbardziej zasłużonych myśliwych zarówno z Saint Hubert Hunting and Fishing Club, jak i zaprzyjaźnionego Centennial Gun & Bow Club z Greenpointu. Medale otrzymali: Janusz Grabiński, Wojciech Czmielewski, Augustyn Lech, Ryszard Maks, Andrzej Baranowski, Józef Birnbach, Krzysztof Kaźmierczak oraz Tadeusz Koluch. Jubileuszowe odznaczenie wręczono również redaktorowi Wojciechowi Maślance z „Nowego Dziennika” za wieloletnią współpracę z Saint Hubert Hunting and Fishing Club. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się zabawa taneczna przy muzyce zespołu Vox Polonia oraz przeprowadzono loterię fantową.

Saint Hubert Hunting and Fishing Club

W związku z jubileuszem 10-lecia klubu myśliwskiego z Maspeth wydano okolicznościową Księgę Pamiątkową, w której prócz wielu informacji związanych z łowiectwem i jego historią został zamieszczony bardzo szczegółowy opis działalności Saint Hubert Hunting and Fishing Club. Początki tego koła łowieckiego sięgają końca 2010 roku, kiedy to kilku miłośników myślistwa i wędkowania postanowiło założyć klub łowiecki. Zenon Wodołowski, Ryszard Maks, Arkadiusz Gomola, Leszek Kowalski, Andrzej Pogoda, Władysław Budz, Arek Plywacz i ks. Grzegorz Stasiak po raz pierwszy spotkali się na przykościelnym placu, by omówić zalążki klubu. Na kolejnym spotkaniu było już kilkanaście osób, ponieważ bardzo szybko dołączyli do nich kolejni sympatycy łowiectwa i przyrody, m.in.: Stanisław Skwarek, Jarosław Śmigielski, Ryszard i Zdzisław Gogolewscy, Jan Niewiadomski, Józef Dąbrowski, Wojtek Czmielewski, a nawet kobieta – Diana Izabela Kant. Koło łowieckie przybrało nazwę Saint Hubert Hunting and Fishing Club, a jego siedzibą stała się parafia św. Krzyża na Maspeth. Prezesem został Zenon Wodołowski, którego po niespełna dwóch latach zastąpił Leszek Kowalski. Wraz z kolejnymi miesiącami powiększało się grono członków klubu, który po roku działalności liczył już 25 myśliwych. Oficjalnie Saint Hubert Hunting and Fishing Club został zarejestrowany w kwietniu 2012 roku, po czym nawiązał współpracę z NRA (National Rifle Association of America) oraz najważniejszymi polonijnymi instytucjami. Myśliwi po przejściu odpowiedniego szkolenia dotyczącego obchodzenia się z bronią rozpoczęli wyjazdy na polowania, a nawet zaczęli dzierżawić do tego celu zalesiony teren w okolicy Ellenville, NY.

Kurs strzelniczy przeprowadził John Tapper, instruktor posiadający do tego odpowiednie uprawnienia oraz ówczesny prezes Centennial Gun & Bow Club z Greenpontu. W 2013 roku w Saint Hubert Hunting and Fishing Club przeprowadzono nowe wybory, w wyniku których kolejnym prezesem został Ryszard Maks pełniący tę funkcję do dnia dzisiejszego.

Poza działalnością myśliwską członkowie klubu organizują różne pikniki oraz zabawy hubertowskie, dzięki którym pozyskują środki finansowe na swoją działalność. Wspierają także i pomagają przy organizacji różnych wydarzeń odbywających się i organizowanych przez parafię św. Krzyża na Maspeth, przy której działają. Obecnie klub liczy 30 członków oraz posiada nowy teren na polowania, który jest dzierżawiony w okolicy Monticello, NY. Tam też zorganizowana jest strzelnica sportowa, na której przeprowadzane są zawody strzeleckie.

BS

wróć

Fotorelacje

Odpust św. Anny w Amerykańskiej Częstochowie

Sanktuarium w Amerykańskiej Częstochowie cieszy się od wielu lat nieustającym nabożeństwem do Najświętszej Maryi Panny, Matki Jezusa – Zbawiciela. Nie mniejszą czcią otaczana jest tu także matka Matki Bożej, św. Anna, której odpust przypadł w tym roku dokładnie w dzień jej wspomnienia, 26 lipca. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com