Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Jan Pszeniczny...

Zmarł Jan Pszeniczny, założyciel Johnny’s Cafe w Nowym Jorku

02-08-2020

Jan Pszeniczny, założyciel i długoletni właściciel popularnej restauracji Johnny’s Cafe w Nowym Jorku, zmarł tragicznie 5 lutego na Florydzie. Miał 63 lata.

Jan Pszeniczny znany był w środowisku polonijnym nie tylko jako aktywny biznesman, ale również działacz społeczny. W przeszłości prowadził klub Victoria na Greenpoincie, później założył restaurację Johnny’s Cafe, która mieściła się początkowo na Greenpoincie, a od 12 lat na Maspeth. Aktywnie działał w środowisku polonijnym, wspierał sportowców i artystów, wśród nich od wielu lat boksera Adama Kownackiego.

Śmierć pana Jana jest ciosem dla wielu jego przyjaciół w Polonii. Tak wspomina go Michał Siwiec, biznesman, właściciel klubu piłkarskiego Polonia NY: „Zawsze był przyjacielem, zawsze mówił dobrze o tym, co działo się w Polonii NY jako klubie sportowym, gdy trzeba było zasponsorować, był otwarty na to. Zawsze ciężko pracował przy Johnny’s Cafe, jeszcze na Greenpoincie, gdzie każdy lubił przyjść. Był aktywnym biznesmenem, który pracował nad tym, aby była dobra jakość tego, co robi. Udzielał się społecznie poza biznesem, a było to widać w tym jak wspierał sport, np. boks, czy sponsorował koncerty gwiazd muzyki”.

Wystawienie ciała odbędzie się we wtorek, 11 lutego w godzinach od 2-9 pm w Papavero Funeral Home, 72-27 Grand Avenue, Maspeth NY 11378.

Msza pogrzebowa odbędzie się w środę, 12 lutego, o godzinie 10 rano w St. Adalbert Church w Elmhurst, dokładny adres: 5229 83rd St, Queens, NY 11373.

Trumna z ciałem złożona zostanie na cmentarzu St. John’s na Middle Village (Sekcja 13, rząd BB, grobowiec 153).

Radio Rampa

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Webster

W piątek, 7 lutego, Klub PACC rozbrzmiewał tanecznymi rytmami. Podczas polskiego wieczoru walentynkowego o muzykę do tańca zadbali Paweł Kosztyla i Robert Powaza – czyli założyciele radia Nasze Radio Nowa Anglia, jedynej polskiej audycji radiowej w Nowej Anglii (można słuchać na fali 97.5 FM) – oraz Voy Anuszkiewicz. Zabawa taneczna była połączona ze smacznym poczęstunkiem i niespodzianką dla każdej z obecnych na imprezie pań. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com