Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Kolorowi...

Święto Trzech Króli na Brooklynie

01-11-2020

W przeddzień Święta Objawienia Pańskiego, czyli w niedzielę 5 stycznia, ulicami Brooklynu przeszedł orszak Trzech Króli. Świąteczny pochód wyruszył z Greenpointu, gdzie przy Meeker Avenue odbyło się oficjalne jego rozpoczęcie i maszerując Graham Avenue dotarł do Debevoise Street na Wschodnim Williamsburgu.

Tegoroczna Parada Trzech Króli odbyła się już po raz 23. i tradycyjne była zorganizowana przez społeczność latynoamerykańską zamieszkującą Brooklyn. Wzięły w niej udział setki osób rożnych narodowości. Wielu uczestników było przebranych w tradycyjne ludowe stroje z krajów, które reprezentowali. Niektórzy mieli ze sobą flagi narodowe. Prócz osób dorosłych było wiele dzieci oraz młodzieży dumnie maszerującej w kontyngentach szkół, do których uczęszczają. Byli także przedstawiciele nowojorskiej policji, lokalni działacze i politycy. Wśród paradujących można było także spotkać Polaków. Największe zainteresowanie publiczności jak zwykle wzbudzali przebierańcy w kolorowych strojach, w których świętują Objawienie Pańskie w swoich krajach. Dzięki nim Brooklyńska Parada Trzech Króli zawsze jest bardzo wesoła i kolorowa.

MZ


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1204.html

wróć

Fotorelacje

„Pawełki” w Amerykańskiej Częstochowie

Paulini w Doylestown przeżywają Nowennę do swojego patrona – Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com