Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Sklep Sikorski Meat...
Na miejscu sklepu...

Sikorski Meat Market po 45 latach zakończył działalność

01-10-2020

Z Greenpointu co jakiś czas znikają kolejne polskie sklepy i biznesy. Pod koniec grudnia swoje podwoje zamknął znany i lubiany sklep mięsny – Sikorski Meat Market. Masarnia istniała w tej dzielnicy prawie 45 lat. Wraz z nią swoją działalność zakończył bliźniaczy sklep posiadający taką samą nazwę i działający w Bethpage na Long Island.

Najczęściej przyczyną likwidacji polskich biznesów na Greenpoincie były rosnące ceny wynajmu lokali. W przypadku sklepu Sikorski Meat Market, znajdującego się przy 603 Manhattan Avenue, decyzja o jego zamknięciu miała jednak inne podłoże i była związana z przejściem jego właścicieli na zasłużoną emeryturę. Podobnie było z ich drugim sklepem znajdującym się 548 przy Central Avenue w Bethpage na Long Island. W obu biznesach na kilka dni przed ich zamknięciem została wywieszona kartka z informacją o zbliżającej się likwidacji: „Po 45 latach działalności, 23 grudnia 2019 roku zamykamy nasz sklep i przechodzimy na emeryturę. Z przyjemnością wam służyliśmy. Dziękujemy za lojalność i wsparcie. Będziemy za wami tęsknić!”.

Sklepy te prowadziło małżeństwo – Pat i Jim Sikorscy, którzy biznesem mięsnym zajmowali się dużo wcześniej, przed uruchomieniem swojego sklepu na Greenpoincie. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku kupowali polskie wyroby wędliniarskie produkowane w tej dzielnicy i sprzedawali na różnych targach. Później wykupili masarnię, z usług której korzystali, i w jej miejscu otworzyli swój sklep, nazywając go Sikorski Meat Market. Tam też znajdowała się masarnia, w której były produkowane wyroby wędliniarskie. Sklep ten specjalizował się w sprzedaży różnych rodzajów kiełbas, szynek, boczków oraz kaszanki. Poza tym można było w nim kupić świeże mięso oraz podstawowe produkty spożywcze jak np. chleb czy ogórki i przetwory. Od samego początku działalności cieszył się on dużą popularnością wśród klientów, którzy przyjeżdżali tam na zakupy nawet z innych dzielnic.

Również bliźniaczy sklep Sikorski Meat Market w Bethpage na Long Island (otwarty kilka lat później) miał swoich stałych klientów, którzy ze względu na dobre produkty i miłą atmosferę przyjeżdżali do niego na zakupy z odległych miasteczek. Miał on jednak nieco inny charakter niż jego greenpoincki „brat”. Prócz wyrobów wędliniarskich – sprowadzanych z greenpoinckiej masarni – w jego ofercie była cała gama produktów spożywczych, zwłaszcza tych pochodzących z Polski.

Niestety właściciele, którzy handlem zajmowali się około 45 lat, postanowili przejść na zasłużoną emeryturę i trochę odpocząć oraz skorzystać z uroków życia. Dlatego też podjęli trudną decyzję o zakończeniu działalności handlowej. Była ona dla nich tym cięższa, że byli bardzo zżyci zarówno ze swoimi pracownikami, jak i klientami. Sklep na Greenpoincie został całkowicie zlikwidowany, natomiast w Bethpage na Long Island będzie działał dalej, lecz już pod nowym szyldem – Polish Eagle Meat – i kierownictwem.

AD

wróć

Fotorelacje

Odpust św. Anny w Amerykańskiej Częstochowie

Sanktuarium w Amerykańskiej Częstochowie cieszy się od wielu lat nieustającym nabożeństwem do Najświętszej Maryi Panny, Matki Jezusa – Zbawiciela. Nie mniejszą czcią otaczana jest tu także matka Matki Bożej, św. Anna, której odpust przypadł w tym roku dokładnie w dzień jej wspomnienia, 26 lipca. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com