Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Wizyta uczniów w klubie seniora na Manhattanie

01-07-2020

Fot. Archiwum klubu
Fot. Archiwum klubu
Fot. Archiwum klubu

W Centrum Seniora im. Jana Pawła II na Manhattanie ramach świątecznych odwiedzin zostało zorganizowane spotkanie seniorów ze studentami sąsiedniej szkoły George Jackson Academy. Jest to szkoła podstawowa, w której uczą się utalentowani chłopcy z Nowego Jorku.

Spotkanie było niezmiernie interesujące i odbyło się w miłej i przyjacielskiej atmosferze. Studenci mogli posłuchać wielu ciekawych historii z dzieciństwa naszych seniorów, dowiedzieć się również ciekawych informacji o krajach takich jak Polska, Ukraina czy Chiny. Nie zabrakło również interesujących opowieści o tym, jak w ostatnich latach samo miasto Nowy Jork się zmieniło. Seniorzy snuli ciekawe opowieści i cieszyli się uwagą uczniów. Zarówno studenci, jak i seniorzy, czekają na kolejne spotkanie, które odbędzie się na wiosnę.

W organizacji Spotkania Opłatkowego w Centrum Seniora im. Jana Pawła II dzielnie pomagali sami seniorzy, angażując się w przygotowywanie ozdób świątecznych, iglastych stroików oraz własnoręcznie malowanych bombek. Był to czas umilony śpiewem kolęd oraz opowieściami świątecznymi.

Tuż przed wigilią, w poniedziałek 23 grudnia, w John Paul II Friendship Center odbyło się coroczne Spotkanie Opłatkowe Centrum. Honorowymi gośćmi byli: Izabella Kobus Salkin – dyrektor Centrum Polsko-Słowiańskiego oraz o. Karol Jarząbek OSPPE – proboszcz parafii św. Stanisława B.M. na Manhattanie. Był to dobry czas wspólnej modlitwy, łamania się opłatkiem oraz śpiewania kolęd. Była to również doskonała okazja do wyrażenia wdzięczności wolontariuszom Centrum za całoroczną ofiarną pomoc; paniom: Helenie Wójcik, Eugenii Karmiłowicz, Catherine Pendzola, Lidii Kobasa, Marii Kusy oraz panu Peterowi Hung.

W imieniu John Paul II Friendship Center na Manhattanie składam czytelnikom „Białego Orła” najlepsze życzenia noworoczne. Niech Nowy Rok 2020 przyniesie wiele dobra, realizację planów oraz spełnienie marzeń. Niech codzienność będzie umilona spotkaniami z najbliższymi i przyjaciółmi.

Maria Madej
Program Director


John Paul II Friendship Center
103 East 7th Street, New York, NY 10009
Ph. 212-673-7704, Fax. 212-477-6609
email:

wróć

Fotorelacje

Odpust św. Anny w Amerykańskiej Częstochowie

Sanktuarium w Amerykańskiej Częstochowie cieszy się od wielu lat nieustającym nabożeństwem do Najświętszej Maryi Panny, Matki Jezusa – Zbawiciela. Nie mniejszą czcią otaczana jest tu także matka Matki Bożej, św. Anna, której odpust przypadł w tym roku dokładnie w dzień jej wspomnienia, 26 lipca. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com