Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Pasowanie na ucznia w Polskiej Szkole im. Marii Konopnickiej na Greenpoincie

11-28-2019

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

W sobotę, 16 listopada, w Polskiej Szkole im. Marii Konopnickiej na Greenpoincie odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Było to duże przeżycie dla każdego dziecka i jego rodziców. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem nauczycielki Ewy Kaczmarczyk, która powitała dyrekcję szkoły, rodziców, dziadków i zaproszonych gości.

Wychowawczyni z dużym zaangażowaniem pracowała z dziećmi od początku roku, aby dobrze przygotować je na ten uroczysty dzień. Dyrektor szkoły Danuta Bronchard, witając serdecznie dzieci, podkreśliła, jak dużo zyskają, gdy będą solidnymi uczniami. Zaprosiła wszystkich rodziców do współpracy i zadeklarowała wszelką pomoc ze strony szkoły.

Dzieci w swojej prezentacji wykazały się umiejętnościami recytatorskimi i śpiewem. Na zakończenie piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem” pierwszakom pomogli zaśpiewać uczniowie klasy piątej, którzy chętnie przypomnieli sobie swoją uroczystość sprzed kilku lat. Po prezentacji odbyło się ślubowanie oraz pasowanie. Dyrektor szkoły, dotykając ramienia każdego dziecka, wypowiadała słowa: „pasuję cię na ucznia klasy pierwszej Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej”. Kilkoro dzieci zostało pasowanych na ucznia grupy najmłodszej, czyli „zerówki”.

Z okazji tej uroczystości prezes Towarzystwa Oświatowego Grażyna Michalska wręczyła dzieciom plecaki ufundowane przez Annę Branas  – menadżera Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej – oddziału przy McGuinness Blvd. W plecakach dzieci znalazły jeszcze kilka drobiazgów: książeczkę do kolorowania, ołówek, zakładkę do książki i słodkiego wafelka.

Po pasowaniu dzieci podchodziły do przygotowanego przez rodziców tablo – rocznik 2019/20 i składały na pamiątkę kolorowy odcisk swojego paluszka.

Komitet rodzicielski zorganizował poczęstunek dla dzieci w postaci rogalików, babeczek, różnego rodzaju owoców i soków. Rodzice poza ciastem i owocami delektowali się dobrą, mocną kawą.

Ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, a także szkoły. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy powodzenia!

Opol

wróć

Fotorelacje

14. Festiwal Krakus w Chicopee

W niedzielę, 17 listopada, w eleganckiej sali bankietowej Castle of Knights w Chicopee odbyła się 14. edycja dorocznego festiwalu „Krakus”, organizowanego przez Polskie Centrum Naukowe w Chicopee. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
12-07-2019
Karaoke w Polskim Domu Narodowym w Hartford
12-08-2019
Spotkanie z Mikołajem w Klubie Sobieski w Greenacres
12-08-2019
Mikołajki dla dzieci w Klubie Polonez w Fort Lauderdale
12-14-2019
Ddoroczne spotkanie opłatkowe w sali parafialnej przy kościele św. Józefa w Orlando
12-15-2019
Spotkanie opłatkowe w Klubie Sobieski w Greenacres
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com