Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Pasowanie na ucznia w Polskiej Szkole im. Marii Konopnickiej na Greenpoincie

11-28-2019

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

W sobotę, 16 listopada, w Polskiej Szkole im. Marii Konopnickiej na Greenpoincie odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Było to duże przeżycie dla każdego dziecka i jego rodziców. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem nauczycielki Ewy Kaczmarczyk, która powitała dyrekcję szkoły, rodziców, dziadków i zaproszonych gości.

Wychowawczyni z dużym zaangażowaniem pracowała z dziećmi od początku roku, aby dobrze przygotować je na ten uroczysty dzień. Dyrektor szkoły Danuta Bronchard, witając serdecznie dzieci, podkreśliła, jak dużo zyskają, gdy będą solidnymi uczniami. Zaprosiła wszystkich rodziców do współpracy i zadeklarowała wszelką pomoc ze strony szkoły.

Dzieci w swojej prezentacji wykazały się umiejętnościami recytatorskimi i śpiewem. Na zakończenie piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem” pierwszakom pomogli zaśpiewać uczniowie klasy piątej, którzy chętnie przypomnieli sobie swoją uroczystość sprzed kilku lat. Po prezentacji odbyło się ślubowanie oraz pasowanie. Dyrektor szkoły, dotykając ramienia każdego dziecka, wypowiadała słowa: „pasuję cię na ucznia klasy pierwszej Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej”. Kilkoro dzieci zostało pasowanych na ucznia grupy najmłodszej, czyli „zerówki”.

Z okazji tej uroczystości prezes Towarzystwa Oświatowego Grażyna Michalska wręczyła dzieciom plecaki ufundowane przez Annę Branas  – menadżera Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej – oddziału przy McGuinness Blvd. W plecakach dzieci znalazły jeszcze kilka drobiazgów: książeczkę do kolorowania, ołówek, zakładkę do książki i słodkiego wafelka.

Po pasowaniu dzieci podchodziły do przygotowanego przez rodziców tablo – rocznik 2019/20 i składały na pamiątkę kolorowy odcisk swojego paluszka.

Komitet rodzicielski zorganizował poczęstunek dla dzieci w postaci rogalików, babeczek, różnego rodzaju owoców i soków. Rodzice poza ciastem i owocami delektowali się dobrą, mocną kawą.

Ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, a także szkoły. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy powodzenia!

Opol

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com