Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Maraton Nowojorski z polskim akcentami

11-07-2019

Doroczne spotkanie...
Wśród Polek...
Marcin Kęsy (z...

W poniedziałek, 4 listopada, w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku odbyło się tradycyjne spotkanie dla polskich biegaczy, którzy dzień wcześniej brali udział w Maratonie Nowojorskim. W tym roku w spotkaniu wzięło udział niemal 200 biegaczy. Spotkanie było też okazją do wręczenia pamiątkowych pucharów za najlepszy polski wynik męski oraz żeński, które otrzymali Marcin Kęsy oraz Lena Płaczek.

W Maratonie Nowojorskim wystartowało ponad 53.5 tysięcy zawodników. Niestety, w pierwszej setce na mecie zabrakło Polaków. Najlepszy wynik uzyskał mieszkaniec Poznania Marcin Kęsy – 2:38:02. Najlepszą Polką została Lena Płaczek, która metę przekroczyła z czasem 2:56:26. Biegaczka od lat mieszka w USA i jest trenerem w Brooklyn Track Club.

Warto dodać, że nie tylko udział polskich zawodników był polskim akcentem w tej jednej z największych na świecie imprez biegowych. Trasa Maratonu Nowojorskiego również ma polskie akcenty – prowadzi mostem im. Kazimierza Pułaskiego oraz przez jedno z największych skupisk Polonii na świecie – Greenpoint.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Fala protestów i zamieszek po śmierci George’a Floyda w Bostonie

W całych Stanach Zjednoczonych trwają protesty, których zarzewiem stała się śmierć podczas aresztowania 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda w Minneapolis. Demonstracje odbywają się również w Bostonie, niestety w wielu przypadkach przeradzając się w zamieszki, którym towarzyszą akty wandalizmu i kradzieże. Miejsce mają też starcia z policją, funkcjonariusze zostali obrzuceni m.in. zamrożonymi butelkami z wodą, cegłami i kamieniami. Fot. Facebook.com, screenshots

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com