Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Janusz Gajos w Nowym Jorku

11-04-2019

Wspólne zdjęcie z...
Janusz Gajos i...
Urodzinowy tort i...
Andrzej Krakowski...
Długa kolejka po...
Publiczność w...

W dniach 26-27 października w Nowym Jorku odbył się Festiwal Filmów Janusza Gajosa zorganizowany przez Polish Filmmakers NYC. Znany aktor, który przed miesiącem obchodził 80. urodziny, był gościem specjalnym imprezy.

Miłośnicy kina i talentu Janusza Gajosa mieli okazję, aby spotkać się z aktorem kilkukrotnie. Festiwal rozpoczął się w sobotę, 26 października, wieczornym pokazem filmu „Żółty Szalik” w Tribeca Screening Room na Manhattanie. Po projekcji, w wypełnionej do ostatniego miejsca sali, odbyła się rozmowa z Januszem Gajosem, a następnie chętni ustawili się w długiej kolejce po autograf i pamiątkowe zdjęcie. Na miejscu można było też nabyć najnowszą książkę poświęconą Januszowi Gajosowi pt. „Przyczajony Geniusz” autorstwa Jacka Wakara, będącą zbiorem wywiadów ze znanymi postaciami polskiego kina.

Urodzinowy tort, gromkie „Sto lat” i burza oklasków – takie sceny miały z kolei miejsce w niedzielę, 27 października, po projekcji filmu „Zemsta” w Polskim Domu Narodowym na Greenpoincie. Aktorowi życzenia pomyślności w dalszym życiu zawodowym i prywatnym złożyli uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Cyryla i Metodego na Greenpoincie oraz przedstawiciele Polish Filmmakers NYC. Od uczniów aktor otrzymał także pamiątkowy album.

Tego samego dnia, również z udziałem Janusza Gajosa, odbył się pokaz filmu „Zaćma”. W rozmowie po filmie wzięła też udział aktorka Maria Mamona, odtwarzająca główną rolę w tym filmie. Rozmowę tę, podobnie jak i wszystkie poprzednie podczas Festiwalu, przeprowadził Andrzej Krakowski, znany scenarzysta i producent filmowy.

W ramach festiwalu, w niedzielne południe, odbyła się również projekcja filmu „Szwadron” w Film Noir Cinema na Greenpoincie.

Marcin Żurawicz

wróć

Fotorelacje

Fala protestów i zamieszek po śmierci George’a Floyda w Bostonie

W całych Stanach Zjednoczonych trwają protesty, których zarzewiem stała się śmierć podczas aresztowania 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda w Minneapolis. Demonstracje odbywają się również w Bostonie, niestety w wielu przypadkach przeradzając się w zamieszki, którym towarzyszą akty wandalizmu i kradzieże. Miejsce mają też starcia z policją, funkcjonariusze zostali obrzuceni m.in. zamrożonymi butelkami z wodą, cegłami i kamieniami. Fot. Facebook.com, screenshots

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com