Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Janusz Gajos w Nowym Jorku

11-04-2019

Wspólne zdjęcie z...
Janusz Gajos i...
Urodzinowy tort i...
Andrzej Krakowski...
Długa kolejka po...
Publiczność w...

W dniach 26-27 października w Nowym Jorku odbył się Festiwal Filmów Janusza Gajosa zorganizowany przez Polish Filmmakers NYC. Znany aktor, który przed miesiącem obchodził 80. urodziny, był gościem specjalnym imprezy.

Miłośnicy kina i talentu Janusza Gajosa mieli okazję, aby spotkać się z aktorem kilkukrotnie. Festiwal rozpoczął się w sobotę, 26 października, wieczornym pokazem filmu „Żółty Szalik” w Tribeca Screening Room na Manhattanie. Po projekcji, w wypełnionej do ostatniego miejsca sali, odbyła się rozmowa z Januszem Gajosem, a następnie chętni ustawili się w długiej kolejce po autograf i pamiątkowe zdjęcie. Na miejscu można było też nabyć najnowszą książkę poświęconą Januszowi Gajosowi pt. „Przyczajony Geniusz” autorstwa Jacka Wakara, będącą zbiorem wywiadów ze znanymi postaciami polskiego kina.

Urodzinowy tort, gromkie „Sto lat” i burza oklasków – takie sceny miały z kolei miejsce w niedzielę, 27 października, po projekcji filmu „Zemsta” w Polskim Domu Narodowym na Greenpoincie. Aktorowi życzenia pomyślności w dalszym życiu zawodowym i prywatnym złożyli uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Cyryla i Metodego na Greenpoincie oraz przedstawiciele Polish Filmmakers NYC. Od uczniów aktor otrzymał także pamiątkowy album.

Tego samego dnia, również z udziałem Janusza Gajosa, odbył się pokaz filmu „Zaćma”. W rozmowie po filmie wzięła też udział aktorka Maria Mamona, odtwarzająca główną rolę w tym filmie. Rozmowę tę, podobnie jak i wszystkie poprzednie podczas Festiwalu, przeprowadził Andrzej Krakowski, znany scenarzysta i producent filmowy.

W ramach festiwalu, w niedzielne południe, odbyła się również projekcja filmu „Szwadron” w Film Noir Cinema na Greenpoincie.

Marcin Żurawicz

wróć

Fotorelacje

Pasowanie w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

2 listopada w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie odbyła się ceremonia pasowania na ucznia. Pasowanie na ucznia to ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka, które rozpoczyna swoją szkolną przygodę – dlatego zasługuje na wyjątkową oprawę. Tegoroczni pierwszoklasiści w bostońskiej szkole zostali powitani niezwykle ciepło. Przejęci pierwszoklasiści ślubowali sumiennie wywiązywać się z uczniowskich obowiązków. Fot. M. Kloczkowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Listopad
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
11-22-2019
30-lecie zespołu Akcent
11-23-2019
125-lecie parafii Sacred Heart w New Britain
11-23-2019
Karaoke w Polskim Domu Narodowym w Hartford
11-23-2019
Zabawa Andrzejkowa
11-24-2019
Spektakl „Promieniowanie” w Klubie Sobieski w Greenacres
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com