Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Bieg o Uśmiech Dziecka

10-06-2019

Uczestnicy biegu....
Najmłodsi przed...
Zwycięzcy w...

W niedzielę, 22 września 2019 r., w Forest Park, NY odbył się doroczny „Bieg o Uśmiech Dziecka” organizowany przez Children’s Smile Foundation wspólnie z Polska Running Team pod patronatem Konsulatu Generalnego RP.

Uroczystość otworzyła konsul Ewa Jerzykowska. W tym roku odbyła się już piąta edycja biegu. W piękny, słoneczny dzień zebrało się wielu uczestników, zarówno tych najmłodszych, jak i starszych. Łącznie z dziećmi biegło prawie 200 osób. Najmłodsi uczestnicy mieli 4 latka, a najstarsza pani w biegu 5K – Nike Nizelle – 79 lat! Jak widać, wiek nie miał znaczenia, liczył się szczytny cel – pomoc dla 4-letniej Victorii Kłosek z Pensylwanii z wrodzoną wadą serca. Dzięki uczestnikom biegu dziewczynka otrzyma donację w wysokości 4,635 dolarów na pomoc w opłaceniu rachunków medycznych.

Zwycięzcy tegorocznego 5K biegu w kategorii mężczyzn to: Krzysztof Rząca (I miejsce), Aleksander Jopek (II miejsce) i Tomasz Wawrzyniak (III miejsce). Wśród kobiet najszybciej na metę przybiegła Justyna Dudko, jako druga dotarła Marta Wawrzusiak, a trzecia była Magdalena Sidor.

Nagrody pieniężne ufundowane przez Children’s Smile Foundation wręczyli prezes Beata Klar-Jakubowski i wiceprezes Mariusz Śniarowski, konsul Ewa Jerzykowska wręczyła medale, dyrektor fundacji Karol Liszewski oddał w ręce zwycięzców trofea, a Joanna Mrzyk przekazała nagrody ufundowane przez Małgorzatę Leniartek, managera PSFCU – oddział w Maspeth.

Wszyscy uczestnicy biegu 1K otrzymali medale, a najlepsi także nagrody ufundowane przez PSFCU oddział w Maspeth oraz upominki z Markowej Apteki. W grupie wiekowej 4-8 lat trzy pierwsze miejsca zajęli Nicholas Paparoussopoulos, Karolina Wolski i Filip Rząca, w grupie wiekowej 9-12 lat na podium stanęli David Zareba, Julia Bajor i Aleksandra Węglarz.

Fundacja pragnie bardzo gorąco podziękować wszystkim uczestnikom biegu, sponsorom oraz wolontariuszom, a także Polska Running Team za pomoc w przygotowaniu tego sportowego wydarzenia oraz za liczny udział.

opr. wem

wróć

Fotorelacje

Jesienny festiwal w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester

W sobotę i niedzielę, 5 i 6 października, w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester odbył się doroczny jesienny festiwal parafialny. Podczas dwóch dni można było spróbować polskich przysmaków, wziąć udział w loterii i zaopatrzyć się w ciekawe rzeczy, w tym nawet w ozdoby świąteczne. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na potrzeby parafii i szkoły. Fot. olcworcester.com

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
10-18-2019
Cezary Pazura w Ambassador Banquet & Catering w Trenton
10-18-2019
Jurek Tabor w Klubie Sobieski w Greenacres
10-18-2019
Wyjazd na koncert Chóru Angelus d Amerykańskiej Częstochowy
10-19-2019
Cezary Pazura w sali przy kościele św. Stanisława Kostki
10-19-2019
Koncert Ani Dąbrowskiej i Varius Manx z Kasią Stankiewicz w Melrose Ballroom
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com