Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Kolejna edycja Festiwalu „Dni Paderewskiego” w Centrum Polsko-Słowiańskim

10-02-2019

Centrum Polsko-Słowiańskie po raz kolejny jest głównym organizatorem drugiej edycji Festiwalu „Dni Paderewskiego”, który popularyzuje wybitne osiągnięcia kultury polskiej oraz upamiętnia ikonę kultury i niepodległości – Ignacego Jana Paderewskiego. Inauguracja festiwalu odbędzie się 22 listopada w sali należącej do Centrum Polsko-Słowiańskiego. Podczas festiwalowych dni wystąpi wielu wspaniałych artystów ze świata muzyki oraz rzeźby. Będzie to istna uczta dla ducha, na którą już dziś zapraszamy wszystkich spragnionych obcowania ze sztuką.

Festiwal organizowany jest po raz drugi – tegoroczna edycja to polsko-amerykańska inicjatywa dla uczczenia rocznicy 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych na linii Polska-USA. Festiwalowe koncerty, spotkania młodzieży z artystami z Polski, wystawy i wykłady w Nowym Jorku i Chicago będą wspólnym, radosnym przeżywaniem dziedzictwa kultury i historii.

Program festiwalu (planowany do realizacji w dniach 16–24 listopada 2019 w Nowym Jorku, a w październiku w Chicago) obejmuje koncerty, wykłady i prelekcje, spotkania z artystami z Polski, wystawy z pokazami do muzyki na żywo, a także wydanie drukiem jubileuszowego albumu zatytułowanego „Służyć będę aż do śmierci. Prezydent Ignacy Jan Paderewski”. Wydarzenia festiwalu będą nieodpłatne dla uczestników.


NOVEMBER 22, FRIDAY, 5:00 PM

POLISH & SLAVIC CENTER, 177 Kent Street, Brooklyn, NY 11222
VERNISSAGE OF THE SCULPTURE EXHIBITION:
IGNACY PADEREWSKI – BETWEEN MUSIC AND DIPLOMACY
Author of exhibition: Andrzej Renes (Poland)
AUDIOVISUAL SHOW: Andrzej Renes (visual arts) & Gabriela Kwas (piano)

NOVEMBER 23, SATURDAY, 5:00 PM
POLISH & SLAVIC CENTER, 177 Kent Street, Brooklyn, NY 11222
LECTURE / IGNACY PADEREWSKI – PIANIST AND DIPLOMAT
MEETING WITH THE AUTHOR OF THE EXHIBITION 'PADAREWSKI'

NOVEMBER 24, SUNDAY, 5:00 PM
POLISH & SLAVIC CENTER, 177 Kent Street, Brooklyn, NY 11222
UNVEILING OF THE COMMEMORATIVE PLAQUE / Polish & Slavic Center
CONCERT / 'PADEREWSKI AND CHOPIN'
Anna Koźlakiewicz (soprano), Radosław Sobczak (piano)
HISTORICAL EXHIBITION 'PADAREWSKI' / Author: Marek Różycki (Poland)

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Webster

W piątek, 7 lutego, Klub PACC rozbrzmiewał tanecznymi rytmami. Podczas polskiego wieczoru walentynkowego o muzykę do tańca zadbali Paweł Kosztyla i Robert Powaza – czyli założyciele radia Nasze Radio Nowa Anglia, jedynej polskiej audycji radiowej w Nowej Anglii (można słuchać na fali 97.5 FM) – oraz Voy Anuszkiewicz. Zabawa taneczna była połączona ze smacznym poczęstunkiem i niespodzianką dla każdej z obecnych na imprezie pań. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com