Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Pożegnanie lata w „Krakusie”

10-02-2019

Fot. Archiwum klubu
Fot. Archiwum klubu
Fot. Archiwum klubu

Tak jak w piosence seniorzy z Klubu Krakus przyoblekli myśli w kolory i pożegnali lato pięknymi barwami przybywającej jesieni. Kolorowe motyle z sukienki pani Stasi Krzyś przypomniały nam o ulotności letnich wspomnień. Jej wiersz poniósł nas na skrzydłach wyobraźni w kierunku jesiennego rozmarzenia i melancholii.

„Lato z ptakami odchodzi
wiatr skręca liście w warkocze
dywanem pokrywa szlaki
szkarłaty wiesza na zboczach
przyoblekam myśli w kolory
​palę w ogniu letnie wspomnienia”

Chór Krakus pod dyrekcją pani Kasi Drucker przepięknie zaśpiewał „Goniąc Kormorany” i „Lato z ptakami odchodzi”, wzbudzając w seniorach żal i tęsknotę za latem, rozmarzył „Wakacyjną Miłością” i wzruszył „Jesiennymi Różami” oraz „Złocistymi Chryzantemami”.

Panie Wanda Wójcik i Grażyna Ostrowska recytacją swoich wierszy również wprowadziły nas w nastrój złotej polskiej jesieni.

Pani Ola Watras zagrała na fortepianie przepiękny otwór „Wrześniowa Piosenka”, który wprowadził nas w zadumę nad przechodzącymi porami roku. Całość koncertu poprowadził pan Waldemar Ostrowski. Dziękujemy również za jego wkład w dekoracje sceny.

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Webster

W piątek, 7 lutego, Klub PACC rozbrzmiewał tanecznymi rytmami. Podczas polskiego wieczoru walentynkowego o muzykę do tańca zadbali Paweł Kosztyla i Robert Powaza – czyli założyciele radia Nasze Radio Nowa Anglia, jedynej polskiej audycji radiowej w Nowej Anglii (można słuchać na fali 97.5 FM) – oraz Voy Anuszkiewicz. Zabawa taneczna była połączona ze smacznym poczęstunkiem i niespodzianką dla każdej z obecnych na imprezie pań. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com