Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Początek roku szkolnego u „Moniuszki”

09-19-2019

„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…” – pod takim hasłem uczniowie PSD im. S. Moniuszki na Rockaway Beach, NY rozpoczęli nowy rok szkolny 2019/2020.

To dzięki wam, drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele, Polska jest, istnieje i żyje na Rockaway. Tam, gdzie my, tam nasza ojczyzna – słowami nawiązującymi do „Mazurka Dąbrowskiego” przywitała wszystkich zebranych Agnieszka Misior – dyrektorka PSD im. S. Moniuszki. Gośćmi honorowymi uroczystości byli nowy administrator parafii św. Róży Limy – ks. James Rodriguez i ksiądz Sławomir Sobiech. Ważnym wydarzeniem w rozpoczynającym się roku szkolnym jest utworzenie – po raz pierwszy w historii szkoły – klasy licealnej. Również po raz pierwszy w historii parafii z Rockaway komunia św. będzie w języku polskim, nie tylko dla dzieci uczęszczających do „Moniuszki”, ale dla wszystkich dzieci.

W niedzielę, 15 września, podczas uroczystej mszy św., ksiądz James Rodriguez poświęcił plecaki, przybory szkolne uczniów. Ks. Sławomir Sobiech złożył życzenia wszystkim uczniom, a przede wszystkim pierwszoklasistom, oraz nauczycielom i rodzicom. – Na ten nowy rok, drodzy uczniowie, życzymy jak najlepszych wyników w nauce, aby zdobywanie wiedzy było pełne ciekawości, fascynacji a także inspiracji. Nauczycielom – mnóstwa pozytywnej energii, cierpliwości, wytrwałości. Życzenia spokojnego roku szkolnego przekazujemy również rodzicom, aby doświadczali dużo miłości i radości ze strony swych dzieci, za trud i wysiłek włożony w ich wychowanie – kończy dyrektor Agnieszka Misior.

Opol

wróć

Fotorelacje

Fala protestów i zamieszek po śmierci George’a Floyda w Bostonie

W całych Stanach Zjednoczonych trwają protesty, których zarzewiem stała się śmierć podczas aresztowania 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda w Minneapolis. Demonstracje odbywają się również w Bostonie, niestety w wielu przypadkach przeradzając się w zamieszki, którym towarzyszą akty wandalizmu i kradzieże. Miejsce mają też starcia z policją, funkcjonariusze zostali obrzuceni m.in. zamrożonymi butelkami z wodą, cegłami i kamieniami. Fot. Facebook.com, screenshots

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com