Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Victoria Pajkowski...

Sukces młodej Polki

09-08-2019

Victoria Pajkowski to była uczennica Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Stanisława Moniuszki na Rockaway Beach. Ta młoda zdolna Polka może pochwalić się pierwszym wydawniczym sukcesem – niedawno ukazała się jej książka o przyjaźni i akceptacji siebie takimi, jakimi jesteśmy. W Barnes & Noble’s odbyło się spotkanie autorskie, podczas którego Victoria promowała swoją książkę i rozdawała autografy.

Opowieść o przyjaźni

„The Gift“ opowiada o dziewczynce, która marzy o tym, aby mieć jednorożca, ale kiedy na urodziny dostaje wymarzony prezent, okazuje się, że zwierzę nie wygląda tak, jak dziewczynka go sobie wyobrażała. Jednak bez względu na wszystko zostają przyjaciółmi. Niestety inne dzieci śmieją się z dziewczynki i jej jednorożca, więc Serena (tak ma na imię główna bohaterka) mówi do konika, aby sobie poszedł. Ale kiedy on znika, wtedy ona zdaje sobie sprawę, że bez względu na to jak przyjaciel wygląda, jest przyjacielem na zawsze, i tęskni za konikiem. Na szczęście przyjaciel wraca… Młoda autorka w przystępny sposób porusza trudne tematy, m.in. relacji międzyludzkich i braku akceptacji, a nawet prześladowania ze względu na inność.

Podczas pierwszego spotkania autorskiego, które Victoria miała w księgarni Barnes & Noble’s, młoda Polka podpisywała swoje książki i opowiadała czytelnikom o swoich planach na przyszłość. Jej twórczość została również zauważona przez dziennikarzy z Pike County Dispatch Newspaper z Milford, PA.

Talent i marzenia

Victoria zaczęła pisać wiersze mając 9 lat. W piątej klasie chodziła na zajęcia dla pisarzy w szkole podstawowej PS 114 Belle Harbor. Uczęszczała do Mark Twain for Gifted and Talented Children Middle School na zajęcia, gdzie szlifowała talent pisarski. Brała udział w międzynarodowym konkursie literackim im. Wandy Chotomskiej i zajmowała w nim czołowe miejsca. Jej wiersze były publikowane w Ameryce i w Polsce. Była zapraszana przez Fundację Kościuszkowską, gdzie prezentowała swoje wiersze podczas wydarzenia „Mistrz i uczeń”, a w tym roku zadebiutowała jako prezenterka tego spotkania. Wygrała Silver Key i Honorable Mension w Scholastic Art and Writing Awards i w rezultacie została przyjęta do Laguardia High School for Arts. Za wysokie wyniki w nauce, osiągnięcia i przykładny charakter otrzymała Arista i Anchor Membership, otrzymała również Honors Science Society of Laguardia. Uczy się również języka włoskiego i była wytypowana na studia letnie do Włoch, podczas których poszerzyła wiedzę w dziedzinie nauki języków, sztuki i kultury. Obecnie Victoria kończy liceum i chce kontynuować naukę na kierunku pisarskim lub dziennikarskim.

opr. AGRA

wróć

Fotorelacje

Przywitanie nowego proboszcza w Bazylice św. Józefa w Webster

W czerwcu br. na emeryturę przeszedł ks. prałat Antoni Czarnecki, wieloletni gospodarz Bazyliki św. Józefa w Webster. Na stanowisku proboszcza zastąpił go dotychczasowy wikariusz – ks. Grzegorz Chodkowski. W niedzielę, 8 września, po mszy św. o godz. 11:00 parafianie zorganizowali przyjęcie powitalne dla nowego proboszcza. Spotkanie odbyło się w klubie PACC w Webster i wzięło w nim udział około 200 osób. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
09-20-2019
Rekolekcje dla osób po doświadczeniach aborcji w Amerykańskiej Częstochowie
09-21-2019
Gala jubileuszowa z okazji 80-lecia Polskiego Klubu w Bostonie
09-21-2019
Zabawa powakacyjna w Klubie Polonez w Fort Lauderdale
09-21-2019
Pożegnanie lata w Haller Post
09-21-2019
Obiad i zabawa taneczna w parafii św. Józefa w New Brunswick
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com