Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Fot. Archiwum...

Pracowałeś w strefie WTC i chorujesz na raka?

09-08-2019

Jeśli pracowałeś w Strefie WTC zapytaj o odszkodowanie z Zadroga Act. Odszkodowania dla poszkodowanych w wyniku ataków na WTC. Do dziś skutki ataków terrorystycznych na World Trade Center nie pozwalają zapomnieć o tej ogromnej tragedii. Wielu poszkodowanych, którzy w odpowiedzi na wezwanie o pomoc ruszyli wówczas do pracy w odgruzowywaniu i porządkowaniu Dolnego Manhattanu, dziś przeżywa swoją osobistą tragedię. Zmagają się oni ze śmiertelnymi chorobami, będącymi konsekwencją narażenia na szkodliwe działanie panujących wówczas w strefie WTC warunków, niestety utrzymujących się tam jeszcze długo po tragedii.

Dopiero po wielu latach szkodliwe substancje dają o sobie znać w postaci, np. chorób nowotworowych. Niestety dotyczy to również wielu, szczęśliwie wówczas ocalałych, oraz mieszkańców okolic miejsca tragedii. Dziś wielu z nich choruje i ze względu na wciąż pogarszający się stan zdrowia nie może pracować, przez co cierpią całe ich rodziny.

Rząd Stanów Zjednoczonych nie pozostawia ich jednak bez pomocy. Sukcesywnie przedłużane działanie programu wsparcia dla osób poszkodowanych, jest próbą rekompensaty poniesionych przez nich strat. Dedykowany tej sprawie fundusz Victim Compensation Fund (VCF) został utworzony, aby zapewnić poszkodowanym bezpłatne leczenie oraz odszkodowanie za straty niematerialne (utratę zdrowia) i materialne (utratę możliwości zarobkowych).

O odszkodowanie mogą się również ubiegać rodziny osób zmarłych w konsekwencji ataków na World Trade Center.

Decyzja o rozszerzeniu działania funduszu VCF wydłużyła do 2092 roku, ostateczny termin składania wniosków o wypłatę odszkodowania. Zapewniła również pełną (100%-ową) wypłatę odszkodowań dla tych, którzy dotychczas otrzymali tylko 10% przyznanej im kwoty. Zwiększyła łączną sumę przeznaczoną na rekompensaty dla poszkodowanych o kolejne 10 miliardów dolarów oraz zmieniła niektóre warunki działania funduszu.

Odszkodowanie, jakie przysługuje poszkodowanym w związku z uznaną za związaną z WTC chorobą nowotworową może sięgać nawet $250,000. Chorzy na najbardziej wyniszczające choroby traktowani są priorytetowo.

Wielu z naszych rodaków, którzy po 11 września 2001 roku odpowiedzieli na wezwanie o pomoc, pospieszyło do usuwania skutków tej tragedii. Oni również dzisiaj chorują. Niektórzy wrócili do Polski, aby spędzić czas blisko rodziny, która jest dla nich niewątpliwym wsparciem w tych trudnych chwilach, kiedy choroba odbiera zdolność samodzielnej egzystencji.

Dla tych, którzy jeszcze nie otrzymali przysługującego im odszkodowania, rozszerzenie działania funduszu VCF jest szansą na otrzymanie rekompensaty za poniesione straty.

Wiele z takich spraw prowadzi, nowojorski adwokat Andrzej Kamiński. Jego ponad 30-letnie doświadczenie w obsłudze spraw związanych z odszkodowaniami pracowniczymi potwierdzają tysiące pozytywnie zakończonych spraw o odszkodowania.

Mówimy po polsku

Zarówno mecenas jak i personel jego kancelarii doskonale posługują się zarówno językiem polskim jak i angielskim. Ułatwia to komunikację oraz pozwala na dogłębną swobodną rozmowę dotyczącą wszelkich wątpliwości związanych ze sprawą o odszkodowanie.

Wywalczyliśmy wielomilionowe odszkodowania

Sukcesem kancelarii jest współudział w głośnym, zakończonym sukcesem, procesie o wielomilionowe odszkodowania w sprawach przeciwko właścicielom porządkowanych budynków strefy WTC.

Pomoc we wszelkich sprawach wypadkowych

Mecenas Kamiński na co dzień zajmuje się również odszkodowaniami pracowniczymi związanymi z wypadkami w pracy, chorobami zawodowymi oraz wszelkiego rodzaju wypadkami. Ponad 3 tysiące spraw zakończonych przyznanym odszkodowaniem świadczy o skuteczności pracy tej kancelarii.

Jesteś w Polsce? Też możemy pomóc

Kancelaria Mecenasa Kamińskiego prowadzi również sprawy osób poszkodowanych, które na stałe lub tymczasowo przebywają w Polsce. Nie stanowi to przeszkody w dochodzeniu należnej poszkodowanym rekompensaty za poniesione straty.

Kancelaria zaprasza do kontaktu wszystkie osoby poszkodowane.

Bezpłatnie udziela porad związanych ze sprawami o odszkodowanie z funduszu Victim Compensation Fund, chorobami zawodowymi oraz wypadkami.

Wszystkie sprawy są indywidualnie rozpoznawane przez mecenasa Andrzeja Kamińskiego, który na co dzień współpracuje również z jedną ze znanych nowojorskich kancelarii prawnych. Współpraca zespołu adwokatów reprezentujących różne dziedziny prawa pozwala na wnikliwą i szeroką analizę każdej sprawy, co pracuje na sukces sprawy każdego klienta.

Andrzej Kamiński, Esq.


Andrzej Kamiński, ESQ.
W PRZYPADKU PYTAŃ PROSZĘ O KONTAKT:
KAMINSKI LAW FIRM
79 Greenpoint Avenue
Brooklyn, NY 11222
tel: 718-389-0450
www.kaminskilawfirm.com

wróć

Fotorelacje

„Pawełki” w Amerykańskiej Częstochowie

Paulini w Doylestown przeżywają Nowennę do swojego patrona – Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com