Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Ojciec Rafał...

Ojciec Rafał Kandora pożegnał się z parafianami

08-10-2019

Po półtorarocznej posłudze jako proboszcz paulin o. Rafał Kandora odchodzi z kościoła św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie. Decyzją władz kościelnych i zakonnych zostaje przeniesiony do parafii w Summerfield na Florydzie, gdzie również obejmie obowiązki proboszcza i administratora w kościele św. Marka Ewangelisty.

Pożegnalna msza św. została odprawiona przez o. Rafała Kandorę w niedzielę, 4 sierpnia, i połączona była z adoracją Najświętszego Sakramentu oraz modlitwą różańcową. Odchodzący proboszcz polskiej parafii na East Village serdecznie podziękował zebranym w kościele za półtoraroczną współpracę, a także przyjaźń, jaka się wywiązała pomiędzy nim a wiernymi. Miała ona również związek z tym, że parę lat wcześniej pełnił on także w tym kościele obowiązki wikariusza. Jednocześnie, podczas pożegnalnej mowy, zwrócił uwagę, że – podobnie jak każdy człowiek – również on popełnia błędy, przez co czasami nie wszystkie jego decyzje czy wypowiedziane słowa mogły być dobrze zrozumiane. Dlatego też przeprosił za wszystkie takie sytuacje, w których ktokolwiek z parafian mógł się poczuć przez niego urażony.

Po zakończeniu mszy św. oraz adoracji i modlitwy różańcowej w sali parafialnej odbyło się spotkanie, podczas którego wierni mieli okazję osobiście podziękować odchodzącemu kapłanowi za jego posługę, porozmawiać z nim oraz życzyć mu dalszych sukcesów duszpasterskich.

Dla paulina o. Rafała Kandory parafia, do której został przeniesiony, nie jest obca, ponieważ tuż przed objęciem funkcji proboszcza w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie pełnił w niej rolę wikariusza. Tak więc na pewno zostanie tam miło przywitany przez wiernych. Natomiast funkcję proboszcza i administratora w polskiej parafii na manhattańskim East Village obejmie po nim dotychczasowy wikariusz – paulin o. Karol Jarząbek. Pojawi się w niej także nowy kapłan – również paulin – o. Tadeusz Olzacki, któremu powierzone zostały obowiązki wikarego. Obecnie przebywa on w zakonie paulińskim w Amerykańskiej Częstochowie, a wcześniej pełnił obowiązki proboszcza w polsko-amerykańskiej parafii w Chicago.

MB

wróć

Fotorelacje

14. Festiwal Krakus w Chicopee

W niedzielę, 17 listopada, w eleganckiej sali bankietowej Castle of Knights w Chicopee odbyła się 14. edycja dorocznego festiwalu „Krakus”, organizowanego przez Polskie Centrum Naukowe w Chicopee. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
12-07-2019
Karaoke w Polskim Domu Narodowym w Hartford
12-08-2019
Spotkanie z Mikołajem w Klubie Sobieski w Greenacres
12-08-2019
Mikołajki dla dzieci w Klubie Polonez w Fort Lauderdale
12-14-2019
Ddoroczne spotkanie opłatkowe w sali parafialnej przy kościele św. Józefa w Orlando
12-15-2019
Spotkanie opłatkowe w Klubie Sobieski w Greenacres
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com