Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Ojciec Rafał...

Ojciec Rafał Kandora pożegnał się z parafianami

08-10-2019

Po półtorarocznej posłudze jako proboszcz paulin o. Rafał Kandora odchodzi z kościoła św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie. Decyzją władz kościelnych i zakonnych zostaje przeniesiony do parafii w Summerfield na Florydzie, gdzie również obejmie obowiązki proboszcza i administratora w kościele św. Marka Ewangelisty.

Pożegnalna msza św. została odprawiona przez o. Rafała Kandorę w niedzielę, 4 sierpnia, i połączona była z adoracją Najświętszego Sakramentu oraz modlitwą różańcową. Odchodzący proboszcz polskiej parafii na East Village serdecznie podziękował zebranym w kościele za półtoraroczną współpracę, a także przyjaźń, jaka się wywiązała pomiędzy nim a wiernymi. Miała ona również związek z tym, że parę lat wcześniej pełnił on także w tym kościele obowiązki wikariusza. Jednocześnie, podczas pożegnalnej mowy, zwrócił uwagę, że – podobnie jak każdy człowiek – również on popełnia błędy, przez co czasami nie wszystkie jego decyzje czy wypowiedziane słowa mogły być dobrze zrozumiane. Dlatego też przeprosił za wszystkie takie sytuacje, w których ktokolwiek z parafian mógł się poczuć przez niego urażony.

Po zakończeniu mszy św. oraz adoracji i modlitwy różańcowej w sali parafialnej odbyło się spotkanie, podczas którego wierni mieli okazję osobiście podziękować odchodzącemu kapłanowi za jego posługę, porozmawiać z nim oraz życzyć mu dalszych sukcesów duszpasterskich.

Dla paulina o. Rafała Kandory parafia, do której został przeniesiony, nie jest obca, ponieważ tuż przed objęciem funkcji proboszcza w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie pełnił w niej rolę wikariusza. Tak więc na pewno zostanie tam miło przywitany przez wiernych. Natomiast funkcję proboszcza i administratora w polskiej parafii na manhattańskim East Village obejmie po nim dotychczasowy wikariusz – paulin o. Karol Jarząbek. Pojawi się w niej także nowy kapłan – również paulin – o. Tadeusz Olzacki, któremu powierzone zostały obowiązki wikarego. Obecnie przebywa on w zakonie paulińskim w Amerykańskiej Częstochowie, a wcześniej pełnił obowiązki proboszcza w polsko-amerykańskiej parafii w Chicago.

MB

wróć

Fotorelacje

Dożynki oraz peregrynacja Tryptyku Jana Pawła II w Bazylice św. Józefa w Webster

Peregrynacja rozpoczęła się już 18 sierpnia br. w Bazylice św. Józefa w Webster, podczas mszy św. o godz. 11:00. Tego samego dnia odbyły się również parafialne dożynki. Podczas uroczystej mszy św. poświęcono dożynkowy wieniec, a po nabożeństwie odbył się tradycyjny piknik. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
08-23-2019
Doroczny festiwal parafialny w parafii św. A. Boboli w Dudley
08-24-2019
Letnia dyskoteka w Klubie Sobieski w Greenacres
08-24-2019
11. doroczny Festiwal Pierogów w Lawrenceville
08-24-2019
Projekcja filmu pt. „Wilkołak” w Film Noir Cinema
08-24-2019
Piknik w Parafii MB Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com