Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Uczestnicy XII...
Najlepszym...

XII Mistrzostwa Strzeleckie o Puchar Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku

08-09-2019

Już po raz dwunasty polonijni myśliwi mogli wykazać się swoimi umiejętnościami strzeleckimi. Okazją były mistrzostwa organizowane przez klub myśliwski Centennial Gun & Bow Club z Greenpointu. Zawody, w których głównym trofeum był puchar ufundowany przez Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku, miały miejsce na strzelnicy Catskill Pheasantry and Sporting Clays w Long Eddy i odbyły się w sobotę, 3 sierpnia.

XII Mistrzostwa Strzeleckie o Puchar Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku zostały rozegrane w tzw. klasie otwartej w konkurencji określanej jako „sporting clays”, polegającej na strzelaniu to rzutek naśladujących swoim ruchem sposób poruszania się dzikich zwierząt. Wzięło w niej udział 46 zawodników, wśród których byli członkowie polonijnych klubów myśliwskich, strzelcy niezrzeszeni, a także przedstawiciele sponsorów imprezy.

Duże reprezentacje wystawiły m.in.: Centennial Gun & Bow Club z Greenpointu, Klub Łowiecki „Ostoja” z Chicago, Klub Myśliwski „Zew Natury” z Chicago, Klub Strzelecko-Myśliwski „Hubertus” z Chicago, Polish Fishing & Hunting Club z Chicago oraz Saint Hubert Hunting and Fishing Club z Maspeth. Prócz myśliwych zrzeszonych w tych klubach w zawodach udział wzięli zawodnicy niezrzeszeni m.in. z Polski i Kanady.

Najlepszym strzelcem okazał się Edward Szybisty z Centennial Gun & Bow Club z Greenpointu, drugi był jego klubowy kolega Krzysztof Trela, a trzeci Marcin Wajda z Kanady, który startował jako zawodnik niezależny. W konkurencji zespołowej miejsce pierwsze zdobył Centennial Gun & Bow Club z Greenpointu, drugie Klub Strzelecko-Myśliwski „Hubertus” z Chicago, a trzecie Klub Łowiecki „Ostoja” z Chicago.

W mistrzostwach startowała także Aleksandra Knapik, która była jedyną kobietą biorącą udział w zawodach,oraz Konrad Trela, który był jedynym juniorem. Oboje zdobyli pierwsze miejsca w swoich kategoriach. Z kolei wśród sponsorów najlepszym okazał się konsul Kamil Henne, drugi był Piotr Knapik reprezentujący firmę Victoria Consulting & Development, a trzeci redaktor Wojciech Maślanka z „Nowego Dziennika”. Wszyscy zdobywcy tzw. podiumowych miejsc otrzymali puchary i dyplomy. Po zakończeniu imprezy zarówno jej uczestnicy, jak i osoby towarzyszące, wzięli udział w myśliwskim poczęstunku. Wśród serwowanych przysmaków były m.in.: grillowane kiełbaski i kaszanka, bigos z dziczyzny, a także pieczony prosiak przygotowany przez Henryka Skrodzkiego z restauracji Amber Steak House z Greenpointu.

BS

wróć

Fotorelacje

Dożynki oraz peregrynacja Tryptyku Jana Pawła II w Bazylice św. Józefa w Webster

Peregrynacja rozpoczęła się już 18 sierpnia br. w Bazylice św. Józefa w Webster, podczas mszy św. o godz. 11:00. Tego samego dnia odbyły się również parafialne dożynki. Podczas uroczystej mszy św. poświęcono dożynkowy wieniec, a po nabożeństwie odbył się tradycyjny piknik. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
08-23-2019
Doroczny festiwal parafialny w parafii św. A. Boboli w Dudley
08-24-2019
Letnia dyskoteka w Klubie Sobieski w Greenacres
08-24-2019
11. doroczny Festiwal Pierogów w Lawrenceville
08-24-2019
Projekcja filmu pt. „Wilkołak” w Film Noir Cinema
08-24-2019
Piknik w Parafii MB Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com