Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Inauguracja działalności Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży

07-05-2019

Celem...
Pomysłodawcą...
Fot. Polish Youth...
Fot. Polish Youth...
Fot. Polish Youth...
Fot. Polish Youth...

21 czerwca 2019 roku w Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku odbyło się po raz pierwszy spotkanie przedstawicieli młodzieży polonijnej z przedstawicielami czołowych organizacji polonijnych, które oficjalnie zapoczątkowało działalność Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Pomysłodawcą i organizatorem spotkania była młodzież polonijna działająca w strukturach Stowarzyszenia. Spotkanie miało charakter roboczy, a jego celem było nawiązanie obopólnej współpracy w sferze podejmowania wszelkich działań społecznych promujących młodzież polonijną. W gronie zaproszonych gości obecni byli m.in.: dr Kamil Henne – zastępca Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku, Darek Barcikowski – Wielki Marszałek Parady Pułaskiego 2019, a zarazem konsul honorowy RP w Connecticut i wydawca gazety „Biały Orzeł”, J.E. ks. biskup Witold Mroziewski, dr Dorota Andraka — prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce, Maria Paździor-Marchwiński – prezes terenowy CPSD na New Jersey i Pensylwanię, a także Monika Adamski – redaktor naczelna Radio RAMPA, największego polonijnego radia w Stanach Zjednoczonych.

Podczas spotkania omówiono metody aktywizacji młodzieży polonijnej w Stanach Zjednoczonych oraz możliwości współpracy w tym zakresie pomiędzy organizacjami polonijnymi. Tym samym wspólnie nakreślono właściwy kierunek działania Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży. Ponadto przedstawiciele organizacji polonijnych zadeklarowali wspieranie Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży zarówno w wymiarze finansowym, jak i reklamowym.

Podczas dyskusji zidentyfikowano nowe możliwości rozwijania przez młodzież swoich talentów i osobistego potencjału. Omówiono także metody aktywizacji młodzieży polonijnej oraz potencjalnych szans zwiększenia jej zaangażowania i zainteresowania tzw. sprawami polskimi w ramach działania organizacji polonijnych, szczególnie po ukończeniu polskiej szkoły dokształcającej. Wszyscy byli zgodni co do faktu, iż młodzież polonijna powinna być ponad wszelkimi politycznymi podziałami i powinna z determinacją kontynuować swoją pracę.

Na zakończenie spotkania złożone zostało podziękowanie na ręce konsula generalnego za pośrednictwem Kamila Henne dla całego zespołu i pracowników konsulatu, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pomocy w zorganizowaniu spotkania. Podziękowanie złożył Jakub Staniewski – prezes i zarazem założyciel Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży, podkreślając, iż organizacja jest otwarta na wszelkie rady, uwagi i działania, które mogą pomóc w realizowaniu zamierzeń Stowarzyszenia.

Polish Youth Association/Radio Rampa


Polskie Stowarzyszenie Młodzieży powstało jako odpowiedź na potrzebę utworzenia organizacji jednoczącej młodzież polonijną z całego świata. Zajmuje się wspieraniem młodzieży w realizowaniu ich inicjatyw, współpracowaniem z organizacjami polonijnymi w celu identyfikowania nowych możliwości rozwijania swoich talentów dla młodzieży, pozyskiwaniem informacji dotyczących stypendiów oraz wsparcia finansowego w zakresie opłacania studiów lub innych przedsięwzięć oraz wspieraniem młodzieży w angażowaniu się w działalności związane z Polską i polskością. Pomysłodawcą organizacji jest wieloletni działacz polonijny – Jakub J. Staniewski.

wróć

Fotorelacje

Jesienny festiwal w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester

W sobotę i niedzielę, 5 i 6 października, w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester odbył się doroczny jesienny festiwal parafialny. Podczas dwóch dni można było spróbować polskich przysmaków, wziąć udział w loterii i zaopatrzyć się w ciekawe rzeczy, w tym nawet w ozdoby świąteczne. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na potrzeby parafii i szkoły. Fot. olcworcester.com

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
10-18-2019
Cezary Pazura w Ambassador Banquet & Catering w Trenton
10-18-2019
Jurek Tabor w Klubie Sobieski w Greenacres
10-18-2019
Wyjazd na koncert Chóru Angelus d Amerykańskiej Częstochowy
10-19-2019
Cezary Pazura w sali przy kościele św. Stanisława Kostki
10-19-2019
Koncert Ani Dąbrowskiej i Varius Manx z Kasią Stankiewicz w Melrose Ballroom
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com