Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Renata Omelanczuk...

Bal Miss Polonia w Polsko-Amerykańskim Stowarzyszeniu Kulturalnym w Rockland County

07-03-2019

Polsko-Amerykańskie Stowarzyszenie Kulturalne (PACA) już po raz 36. zorganizowało Bal Miss Polonia, podczas którego dokonano prezentacji tegorocznego Marszałka Parady Pułaskiego, który poprowadzi kontyngent z Rockland County. W tym roku funkcję tę powierzono Renacie Omelanczuk.

Pani Renata wraz z rodziną od ponad 30 lat mieszka i pracuje w hrabstwie Rockland. Przez wiele kadencji była członkiem w zarządzie Polsko-Amerykańskiego Stowarzyszenia Kulturalnego, pełniła również funkcję prezesa i wiceprezesa. Systematyczne angażuje się w wiele inicjatyw charytatywnych i społecznych. Na uroczystość szarfowania przybyła nie tylko rodzina pani marszałek, ale również wielu przyjaciół i znajomych, nawet z odległych zakątków Nowego Jorku, co pokazuje, jak znana i lubiana w lokalnym środowisku jest pani Renata.

Swoją obecnością zaszczycili bal: Wielki Marszałek Parady Pułaskiego Darek Barcikowski, członkowie Zarządu Komitetu Głównego Parady Pułaskiego: Anna Walentowicz, Barbara Korycki, Peter Walentowicz oraz Elżbieta Popławska z „Nowego Dziennika”. Trzypokoleniowe spotkanie przy muzyce odbyło się w bardzo rodzinnej atmosferze, najmłodsza uczestniczka balu miała zaledwie 18 miesięcy! Na uwagę zasługiwała duża ilość młodzieży (około 40 procent uczestników tego balu stanowili młodzi ludzie). – Ta mała polonijna oaza się odradza i odmładza – stwierdziła z zadowoleniem Zofia Rebisz, prezes PACA, komentując tak liczny udział młodzieży.

W tym roku na 5. Alei, obok Marszałka Parady Pułaskiego 2019 w osobie pani Renaty, hrabstwo Rockland reprezentował będzie Junior Marszałek z Rockland County 2019 Damian Bednarski. Wprowadzenie tytułu Junior Marszałek jest pewnego rodzaju innowacją, z myślą o przekazywaniu pokoleniowej pałeczki w pracy społecznej młodym, ambitnym polonijnym działaczom. Tegoroczny Junior Marszałek ma 17 lat, jest doskonałym narciarzem z wieloma medalami i osiągnięciami i równie dobrym tenisistą. Ukończył szkołę średnią i zamierza studiować psychologię.

Tytuł Miss Polonia Rockland County 2019 otrzymała Victoria Babiarz, od lat chętnie współpracująca z PACA. Jej pasją jest taniec i w tej dziedzinie ma duże osiągnięcia, potwierdzone licznymi wyróżnieniami i nagrodami. Victoria w tym roku ukończyła szkołę średnią i od września rozpoczyna studia, na które otrzymała pełne stypendium.

Little Miss Polonia Sofie Sztaba ma 7 lat. Celująco ukończyła drugą klasę szkoły polonijnej, doskonale mówi po polsku. Rodzice Sofie, Ewa i Tomek, są zaangażowani przy wielu wydarzeniach organizowanych przez PACA.   

O oprawę muzyczną balu zadbał DJ Marek. Piękne dekoracje kwiatowe od lat przekazuje firma Rosehip Floral, właścicielką której jest Pola Rebisz Kraeger, córka pani Zofii Rebisz – prezesa PACA. To przykład, że wspólna praca społeczna czasami wyjątkowo ciekawie łączy rodziny.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Wielki Piknik Przyjaźni dla 5-letniego Dawidka

W sobotę, 29 czerwca, w Quartette Club przy 225 Wooster Street w New Britain odbyła się impreza charytatywna pod hasłem „Wielki Piknik Przyjaźni”. O muzykę na żywo zadbały zespoły WindStar i Gypsy Dream. Dla dzieci przygotowano liczne atrakcje, m.in. malowanie twarzy, dmuchany zamek i lody. Wszyscy uczestnicy mogli liczyć na polskie jedzenie, odbyła się też loteria fantowa. Polonia okazała szczodrość – udało się zebrać 14,500 dolarów. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
07-18-2019
Projekcja filmu w związku z 100. rocznicą parafii św. Stanisława w Bristol
07-20-2019
Dożynki w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Indian Orchard
07-20-2019
Wieczór hawajski w Klubie Korona
07-20-2019
Dyskoteka w Polskim Centrum w Clearwater
07-20-2019
Pierogi i gołąbki na sprzedaż w Polskim Kościele św. Jana w Manchester
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com