Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Fot. Radio Rampa /...

Książka o Witoldzie Pileckim już na półkach amerykańskich księgarni!

06-27-2019

W przededniu amerykańskiej premiery biografii rotmistrza Witolda Pileckiego zatytułowanej „Ochotnik” („The Volunteer”), 24 czerwca, w konsulacie RP w Nowym Jorku odbyła się oficjalna prezentacja książki oraz spotkanie z jej autorem Jackiem Fairweatherem. W prezentacji uczestniczyli polscy dyplomaci, przedstawiciele Instytutu Pileckiego oraz amerykańscy czytelnicy.

Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Maciej Golubiewski uważa, że po raz pierwszy opowieść o Witoldzie Pileckim ma szansę dotrzeć do szerokiej opinii publicznej w Stanach Zjednoczonych. Jak podkreślił konsul, jest to zasługa autora książki – doświadczonego pisarza i dziennikarza Jacka Fairweathera. – Jack umie przedstawić Witolda Pileckiego w taki sposób, by z jednej strony nic nie zagubić z przywiązania do naszej polskości, a jednocześnie uniwersalizuje ten przekaz, pokazuje, że jest to człowiek, który jest bohaterem dla wszystkich – powiedział konsul Golubiewski.

Dyrektor instytutu Witolda Pileckiego dr Wojciech Kozłowski mówi, że książka ma szansę na sukces w Stanach Zjednoczonych, ponieważ wydało ją znane amerykańskie wydawnictwo i skierowana jest na tutejszy rynek. – Napisane jest dla niepolskiego czytelnika, dla człowieka, który nie zna historii Polski i nie zna naszej kultury – podkreśla Kozłowski, którego Instytut pomagał zbierać materiały do książki.

Przeznaczona dla amerykańskich czytelników biografia Witolda Pileckiego nosi tytuł „Ochotnik – Jeden człowiek. Podziemna Armia i Tajna Misja Zniszczenia Auschwitz” („The Volunteer. One Man, an Underground Army, and the Secret Mission to Destroy Auschwitz”).

Książka ukazuje się w Stanach Zjednoczonych nakładem znanego wydawnictwa Harper Collins. Jest dostępna w największych amerykańskich księgarniach. Jack Fairweather podkreśla, że jego książka opowiada nie tylko o Witoldzie Pileckim, ale również o samej Polsce w okresie wojny. – Za mało uwagi poświęcano Polsce w czasie wojny i po jej zakończeniu. Chcę pokazać jak ważną rolę odegrał Wasz kraj w walce z Niemcami – powiedział Fairweather.

W opisie książki wydawnictwo Harper Collins podkreśla, że opowiada ona niezwykłą historię infiltracji Auschwitz przez bojownika polskiego państwa podziemnego.

Radio Rampa

wróć

Fotorelacje

Jesienny festiwal w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester

W sobotę i niedzielę, 5 i 6 października, w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester odbył się doroczny jesienny festiwal parafialny. Podczas dwóch dni można było spróbować polskich przysmaków, wziąć udział w loterii i zaopatrzyć się w ciekawe rzeczy, w tym nawet w ozdoby świąteczne. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na potrzeby parafii i szkoły. Fot. olcworcester.com

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
10-18-2019
Cezary Pazura w Ambassador Banquet & Catering w Trenton
10-18-2019
Jurek Tabor w Klubie Sobieski w Greenacres
10-18-2019
Wyjazd na koncert Chóru Angelus d Amerykańskiej Częstochowy
10-19-2019
Cezary Pazura w sali przy kościele św. Stanisława Kostki
10-19-2019
Koncert Ani Dąbrowskiej i Varius Manx z Kasią Stankiewicz w Melrose Ballroom
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com